ADV
WiadomościWideo

Nowoczesny sprzęt dla jednostek OSP z Gminy Borzęcin z Funduszu Sprawiedliwości

W czwartek, 12 października 2023 r. w Remizie w Przyborowie odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu jednostkom OSP z terenu gminy Borzęcin, zakupionego dzięki dotacji pozyskanej z Funduszu Sprawiedliwości Ministra Sprawiedliwości.

Sprzęt i wyposażenie dla jednostek OSP z Gminy Borzęcin został zakupiony w ramach dotacji z Funduszu Sprawiedliwości w wysokości 216 tysięcy 619 złotych, dzięki rekomendacji i wsparciu Posła na Sejm RP Norberta Kaczmarczyka.

Na wyposażenie jednostek OSP Bielcza, OSP Borzęcin Górny, OSP Przyborów oraz OSP Łęki trafiły m.in. silnik zaburtowy do łodzi ratowniczej, wysokociśnieniowy agregat wodno-pianowy, agregat prądotwórczy, aparaty oddechowe, kamera termowizyjna, najaśnice do masztu samochodowego, narzędzia Hooligan, zestaw PSP R1 z deską i szynami Kramera, węże tłoczne, wyposażenie ochrony osobistej strażaka w postaci ubrań specjalistycznych. Szczególne powody do zadowolenia mają z pewnością druhowie z jednostki OSP Przyborów, którzy otrzymali quad marki Polaris SPORTSMAN 570 EPS.

foto&video: Andrzej Gruca

fb@ Janusz Kwaśniak

Galeria zdjęć

VIDEO

Podobne artykuły

Back to top button