ADV
Wiadomości

Nowoczesny sprzęt dla szkół zawodowych

Starosta Brzeski oficjalnie przekazał do szkół zawodowych powiatu brzeskiego nowoczesne urządzenia i sprzęt IT, zakupione w z projektu „Fachowcy w swojej branży” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Technikum im. J. Piłsudskiego w Brzesku otrzymało najnowszej generacji monitory interaktywne, 19 zestawów komputerowych do pracowni grafiki komputerowej, wizualizery, profesjonalny aparat fotograficzny oraz drukarkę 3D. Wszystkie otrzymane urządzenia wzmocniły wyposażenie pracowni kształcenia zawodowego Technikum.

Pracownia sieci komputerowych i pracownia elektryczna Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych im. Bohaterów Westerplatte zostały wyposażone w 2 monitory interaktywne, 20 zestawów komputerowych oraz multimetry cyfrowe.

Do Zespołu Szkół w Czchowie trafił natomiast sprzęt w postaci 18 zestawów komputerowych oraz monitora interaktywnego, które z pewnością przyczynia się do tego, by nauka była nie tylko efektywna, ale także ciekawa i innowacyjna..

Realizacja projektu „Fachowcy w swojej branży” przewidziana jest od 01.06.2020 – 31.12.2023 r. Wartość projektu wynosi 4 081 441,00 zł., w tym dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 3 645 164,00 zł.

Projekt ma za zadanie dostosować system kształcenia i szkolenia do potrzeb rynku pracy. Poprzez praktyczną naukę zawodu realizowaną we współpracy z lokalnymi pracodawcami uczniowie będą mieli znacznie ułatwiony start na rynku pracy.

W ramach projektu przewidziane są następujące formy wsparcia: organizacja kursów zawodowych dla nauczycieli i uczniów na łączną kwotę 1 798 498,00 zł, m.in. uprawnienia eksploatacyjne SEP, programowanie sterowników przemysłowych, obróbka cyfrowa zdjęć, operator wózka widłowego a także studia podyplomowe dla nauczycieli przedmiotów zawodowych, na które przeznaczono 51 000,00 zł, staże zawodowe – 876 800,00 zł oraz stypendia dla uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych. Stypendia dla najzdolniejszych będą wypłacane do 2023 roku. W ciągu trzech lat szkolnych stypendium otrzyma 60 uczniów. Środki przeznaczone na ten cel wynoszą łącznie 300 000,00 zł, więc na jednego stypendystę przypada aż
5 tys. złotych.

Wartość projektu przekracza 4 mln złotych, w tym kwota dofinansowania wynosi ponad 3,6 mln zł.

IB

Podobne artykuły

Back to top button