Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Noworoczne spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich

Noworoczne spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich

W niedzielę 29 stycznia w Sufczynie odbyło się uroczyste spotkanie członków Kół Gospodyń Wiejskich, które działają na terenie Gminy Dębno. Na zaproszenie Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego odpowiedziało niemal sto pań i panów, zrzeszonych w Kołach z Biadolin Szlacheckich, Dębna, Dołów, Łoniowej, Łysej Góry i Porąbki Uszewskiej.

W spotkaniu z Kołami Gospodyń uczestniczyli również Wiceminister Józefa Szczurek-Żelazko oraz Poseł na Sejm prof. Włodzimierz Bernacki, którzy podziękowali przybyłym gościom za ich wkład w rozwój lokalnej tradycji i kultury, a także złożyli noworoczne życzenia. Członkowie Kół otrzymali w prezencie od Wójta Gminy Dębno pamiątkowe albumy „Kulinarne wędrówki po Małopolsce”. Książka ta powstała dzięki współpracy z Kołami Gospodyń Wiejskich z terenu całego województwa, których członkowie przygotowali zawarte tam przepisy regionalnych potraw.

Oprawę artystyczną spotkania przygotowali członkowie KGW z Biadolin Szlacheckich, którzy zaprezentowali tradycyjny występ bożonarodzeniowy. Następnie uczestnicy spotkania zasiedli do wspólnego posiłku. Świąteczną atmosferę zapewnił pan Paweł Gliździński z Zespołu Śpiewaczego „Niedźwiedzoki”, który zaprosił wszystkich do wspólnego kolędowania.

Galeria zdjęć <<<

ug