ADV
Wiadomości

Noworoczne statystyki Informatora Brzeskiego – 2019

Przełom grudnia i stycznia to czas gdy wszyscy przygotowują zestawienia, podsumowują miniony rok. Jak mawiają niektórzy (szczególnie zatrudnieni w tzw. „budżetówce”) – „statystyka jest królową nauk” więc i nasza redakcja postanowiła po zakończeniu roku podsumować dotychczasową aktywność w 2019 r. 

Strona informatorbrzeski.pl 

Od momentu uruchomienia serwisu 7 marca 2011 r. opublikowaliśmy – 9448 artykułów. W tym w 2019 r. opublikowanych zostało 1701 artykułów (styczeń – 164, luty 143, marzec 183, kwiecień 154, maj 141, czerwiec 136, lipiec 135, sierpień 117, wrzesień 116, październik 126, listopad 125, grudzień 161). To ponad 18% procent artykułów jakie do tej pory zostało opublikowane w naszym serwisie.

Rośnie również liczba odwiedzających. W ciągu 365 dni minionego roku ani razu liczba odwiedzających nie spadła poniżej 1000 użytkowników – zazwyczaj była to liczba w przedziale od 1800 do 2800 odwiedzających. Nie brakowało również tygodni gdy liczba odwiedzających szybowała każdego dnia powyżej 4 tysięcy. Rekord padł 7 kwietnia, gdy na stronie było 15,3 tysięcy odwiedzających. Tak duży ruch generowały m.in. informacje związane z tragiczną historia zaginięcia i śmierci Grażyny Kuliszewskiej, niebezpiecznymi zdarzeniami na przejazdach PKP, informacje związane z wypadkami i zaginięciami, ale także te pozytywne – np. związane z udziałem Darii Reczek w The Voice of Poland. Łącznie informatorbrzeski.pl miał 2 559 816 odsłon (to ponad 1 milion odsłon więcej, niż rok wcześniej). To ponad 30 % wszystkich odsłon w serwisie od początku jego istnienia.

Wyniki były z pewnością nieco lepsze, jednak jak to w życiu bywa nie zabrakło problemów od strony technicznej – w czerwcu i lipcu zmagaliśmy się z wirusem, który zainfekował serwis, co wpłynęło na zmniejszoną widoczność w wyszukiwarce google. 

Gazeta Informator Brzeski

W 2019 r. wydane zostało 12 numerów gazety o charakterze informacyjno-reklamowym. Nakład gazety wynosił przeciętnie 15 tysięcy sztuk. Dystrybucja gazety odbywała się na terenie 4 powiatów: tarnowskiego, brzeskiego, bocheńskiego i dąbrowskiego. W grudniu 2019 r. mieliśmy swoje małe święto – wydaliśmy setny numer Informatora!

Profil FB

Profil społecznościowy Informatora Brzeskiego może również pochwalić się największą w regionie liczbą „lajków”. Palmę pierwszeństwa dzierżymy kolejny rok z rzędu. Łączna liczba polubień na koniec 2019 wynosiła: ‭21 053‬. Tak więc udało się nam przekroczyć próg 20 000 polubień. W ciągu roku przybyło nam aż 3 767‬ osób, które polubiły nasz profil. To 17,89 % wszystkich polubień. Aktywność naszych czytelników na facebooku podobnie jak na stronie związana jest z wydarzeniami jakie dzieją się w regionie. Dużym powodzeniem cieszą się zdjęcia, transmisje online oraz materiały nadsyłane przez czytelników – to one dają największą ilość interakcji.

Profil YT

Kanał youtube Informatora Brzeskiego na którym publikujemy materiały video działa od października 2011 r. Aktualnie znajduje się tam 334 materiały.

To nasze małe sukcesy za które dziękujemy zarówno naszym Czytelnikom, jak i Partnerom.

Nieco o naszych planach na rok 2020

W ramach dalszego rozwoju chcemy się skupić na rozwoju pakietu składającego się z czasopisma oraz portali internetowych o zasięgu powiatowym (Powiat Tarnowski, Powiat Dąbrowski, Powiat Brzeski, Powiat Bocheński).  

Zapraszamy do współpracy w zakresie promocji i reklamy Państwa firm i instytucji na łamach naszej gazety oraz portali informacyjnych. Jesteśmy przekonani, że przyniesie ona wymierne, obustronne korzyści na wielu płaszczyznach.

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy do dalszej współpracy!

IB

Podobne artykuły

Back to top button