ADV
Wiadomości
Trending

Noworoczne statystyki Informatora Brzeskiego – 2020

Początek stycznia to czas gdy wszyscy przygotowują zestawienia, podsumowują miniony rok. Jak mawiają niektórzy (szczególnie zatrudnieni w „budżetówce”) – „statystyka jest królową nauk” więc i nasza redakcja postanowiła po zakończeniu roku podsumować dotychczasową aktywność w 2020 r. A rok to był dziwny – bowiem „rozmaite znaki na niebie i ziemi zwiastowały jakoweś klęski i nadzwyczajne zdarzenia”. Wiadomości z regionu zdominowała tematyka epidemii koronawirusa, wiele pięknych inicjatyw o których pisaliśmy w latach ubiegłych nie odbyło się. Niemniej nie brakowało tematów o których warto było informować.

Strona informatorbrzeski.pl 

Od momentu uruchomienia serwisu 7 marca 2011 r. opublikowaliśmy – 11 273 artykułów. W tym w 2020 r. opublikowane zostały 1822 artykuły – a więc o 121 więcej artykułów niż w 2019 r. Publikacje z 2020 r. to ponad 16 % procent artykułów jakie do tej pory zostało opublikowane w serwisie. A tak mniej więcej prezentowała się nasza aktywność w poszczególnych miesiącach: styczeń – 151, luty 124, marzec 149, kwiecień 170, maj 106, czerwiec 166, lipiec 121, sierpień 127, wrzesień 128, październik 171, listopad 197, grudzień 215).

Rośnie również liczba odwiedzających. W ciągu 365 dni minionego roku zaledwie 3 razy liczba odwiedzających spadła do 1200 użytkowników – zazwyczaj była to liczba w przedziale od 2900 do 5000 odwiedzających. Nie brakowało również tygodni gdy liczba odwiedzających szybowała każdego dnia w przedziale 6-11 tysięcy. Rekord padł 16 października 2020, gdy na stronie było 20 954 odwiedzających. Tak duży ruch generowały m.in. informacje związane z epidemią koronawirusa, wypadkami drogowymi i pożarami, ale nie brakowało też dobrych informacji związanych z sukcesami mieszkańców Powiatu Brzeskiego. Łącznie informatorbrzeski.pl miał 6 507 512 odsłon (to blisko 4 miliony (!) odsłon więcej, niż rok wcześniej).

Wyniki były by z pewnością nieco lepsze, jednak jak to w życiu bywa nie zabrakło problemów od strony technicznej – problemy z bazą danych na przełomie kwietnia i maja oraz wdrożenie nowej szaty graficznej wpłynęły nieco na dostępność strony dla naszych czytelników.

Gazeta „Informator”

W 2020 r. wydane zostało 12 numerów gazety o charakterze informacyjno-reklamowym. Nakład gazety wynosił przeciętnie 15 tysięcy sztuk. Dystrybucja gazety odbywała się na terenie 4 powiatów: tarnowskiego, brzeskiego, bocheńskiego i dąbrowskiego. Z powodu obostrzeń wprowadzonych z powodu koronawirusa w kwietniu Informator Brzeski ukazał się tylko w wersji elektronicznej, ale już od maja ponownie wróciliśmy do dystrybucji wersji papierowej.

Archiwalne numery informatora dostępne są online <==

Profil Facebook

Profil społecznościowy Informatora Brzeskiego może również pochwalić się największą w regionie liczbą „lajków”. Palmę pierwszeństwa dzierżymy kolejny rok z rzędu. Łączna liczba polubień na koniec 2020 r. wynosiła: 24 616‬. W ciągu roku przybyło nam aż 3 563 osób, które polubiły nasz profil. To 14,47 % wszystkich polubień. Aktywność naszych czytelników na facebooku podobnie jak na stronie związana jest z wydarzeniami jakie dzieją się w regionie. Dużym powodzeniem cieszą się zdjęcia, transmisje online oraz materiały nadsyłane przez czytelników – to one dają największą ilość interakcji.

Profil Youtube

Kanał youtube Informatora Brzeskiego na którym publikujemy materiały video działa od października 2011 r. Aktualnie znajdują się tam 304 materiały.

Profil Instagram

Profil Instagram Informatora Brzeskiego na którym publikujemy zdjęcia działa od marca 2019 r. Na koniec 2020 r. znajdowało się tam 58 postów. 1 432 osób obserwowało nasz profil, a z kolei nasza redakcja obserwowała 165 profilów.

To nasze małe sukcesy za które dziękujemy zarówno naszym Czytelnikom, jak i Partnerom.

Zapraszamy do współpracy w zakresie promocji i reklamy Państwa firm i instytucji na łamach naszej gazety oraz portali informacyjnych. Jesteśmy przekonani, że przyniesie ona wymierne, obustronne korzyści na wielu płaszczyznach.

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy do dalszej współpracy!

IB

Podobne artykuły

Back to top button