TOPTOP
Powiat TarnowskiWiadomości

Nowy komisariat coraz bliżej

Rozpoczęły się prace wykończeniowe na terenie nowego komisariatu. Kolejnym etapem będzie jego wyposażenie. Obiekt wizytowali Komendant Komisariatu Policji w Wojniczu oraz Burmistrz Wojnicza.

Komendant Komisariatu Policji w Wojniczu Marek Ptak oraz Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk wizytowali powstający nowy komisariat. To jedna z najbardziej wyczekiwanych w gminie inwestycji, z którą funkcjonariusze, władze i mieszkańcy wiążą nadzieję na poprawę bezpieczeństwa na naszym terenie. Polepszenie warunków pracy policjantów, których obecna siedziba nie spełnia podstawowych norm dla współczesnej policji, wpłynie zarówno na jakość walki z przestępczością, jak i pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

Spotkanie robocze w terenie, oprócz obejrzenia obiektu, było także okazją do rozmowy dotyczącej współpracy samorządu i policji, m. in. o możliwościach wsparcia finansowego różnych obszarów działań policji oraz doposażenia nowego komisariatu.

Obecnie na terenie budynku trwają prace wykończeniowe. Kolejnym etapem będzie jego wyposażenia.
W liczącym ponad 350 m2 budynku zaplanowano kilkadziesiąt pomieszczeń, w tym biura, pokój daktyloskopowania, salę narad, składnicę akt, szatnie, pomieszczenia socjalne. Na działce staną również garaże i dwa niewielkie pomieszczenia gospodarcze.

Budowa i wyposażenie obiektu to koszt ok. 6 mln zł. Zadanie finansuje Komenda Główna Policji. Gmina Wojnicz przekazała na ten cel działkę budowlaną i sfinansował projekt. Warto dodać, że jest to drugi taki obiekt, który powstaje w Małopolsce. Zakończenie robót i oddanie nowej placówki do użytkowania planowane jest na koniec 2021 rok.


ug

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast