ADV
Wiadomości
Trending

Nowy samochód dla policjantów z posterunku w Szczurowej / zdjęcia

Nowy oznakowany radiowóz zasilił tabor brzeskiej Policji. Pojazd został oficjalnie przekazany funkcjonariuszom Posterunku Policji w Szczurowej, gdzie będzie wykorzystywany w codziennej służbie. Jego zakup dofinansowały władze Starostwa Powiatowego w Brzesku oraz Gminy Szczurowej i Gminy Borzęcin.

Galeria zdjęć <==

We wtorek 16 stycznia 2024 r. przed budynkiem Posterunku Policji w Szczurowej odbyło się uroczyste przekazanie nowego radiowozu, który będzie wykorzystywany w codziennej służbie przez miejscowych mundurowych. Pojazd marki Kia Ceed kosztował blisko 150 tys. złotych, a jego zakup w połowie dofinansowały samorządy, natomiast pozostała część pochodziła ze środków budżetu Policji. W spotkaniu udział wziął insp. Bogusław Chmielarz – Komendant Powiatowy Policji w Brzesku, asp. szt. Mariusz Motyka – Kierownik Posterunku Policji w Szczurowej, Andrzej Potępa – Starosta Brzeski, Janusz Kwaśniak – Wójt Gminy Borzęcin oraz Zbigniew Moskal – Wójt Gminy Szczurowa. Szef brzeskich policjantów podziękował samorządowcom za wsparcie zakupu nowego radiowozu, podkreślając, że jest ono przejawem troski o bezpieczeństwo mieszkańców.

Nowy oznakowany radiowóz marki Kia Ceed został wyprodukowany w 2023 roku. Samochód jest już w nowych policyjnych barwach. Wyposażony jest w 1,5-litrowy silnik benzynowy o mocy 160 koni mechanicznych.

KPP Brzesko

Podobne artykuły

Back to top button