ADV
Kultura

Nowy sprzęt komputerowy dla bibliotek publicznych Gminy Dębno

W ostatnim czasie do wszystkich bibliotek publicznych gminy Dębno (Gminnej Biblioteki w Porąbce Uszewskiej i filii w Dębnie, Maszkienicach, Łysej Górze i Sufczynie) trafił nowoczesny sprzęt komputerowy.

Galeria zdjęć <==

Nowe laptopy, komputery stacjonarne, drukarki, rzutniki, tablet, czytniki kodów kreskowych, oprogramowanie w znacznym stopniu usprawni pracę bibliotek, zwiększy zakres działań bibliotecznych służących czytelnikom. Na zakup tego sprzętu Dębińskie Centrum Kultury pozyskało dotację w ramach programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek” ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Całość zadania wyniosła 38 000, 00 z czego wspomniana dotacja była wysokości 29 500, 00 zł a resztę 8500 zł stanowił wkład własny Dębińskiego Centrum Kultury pochodzący z budżetu Gminy Dębno.

W symbolicznym przekazaniu nowego sprzętu w Gminnej Bibliotece Publicznej w Porąbce Uszewskiej wzięli udział Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury Łukasz Przybyło i dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Porąbce Uszewskiej Agnieszka Witek. „Cieszę się, że nasze gminne biblioteki publiczne systematycznie podnoszą jakość swoich usług, wykorzystują nowe technologie w pracy bibliotecznej służącej naszym czytelnikom z wszystkich grup wiekowych. Przyczynia się to w znacznej mierze do zwiększenia oferty kulturalnej i edukacyjnej naszych bibliotek – podkreślił Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski. Nowy sprzęt już służy, nie tylko w bieżącej działalności bibliotek, ale także miedzy innymi w ramach realizacji projektu „Kulinarne podróże po literaturze”.

Gmina Dębno

Podobne artykuły

Back to top button