ADV
Wiadomości
Trending

Obchody Święta 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej / 25 -26 maja 2024 r.

W dniach od 25 do 26 maja 2024 roku Małopolscy Terytoriasi obchodzić będą Jubileusz 6-lecia. Uroczystość została podzielona na dwa dni.

W sobotę 25 maja o godzinie 11.00 na Rynku w Limanowej odbędą się uroczyste obchody Święta 11 MBOT połączone z przysięgą wojskową. Podczas uroczystości zaprezentują się pododdziały, będzie także okazja do zapoznania się ze sprzętem wojskowym Sił Zbrojnych RP, a dla najmłodszych uczestników czekać będą gry i zabawy w strefie edukacyjno-zabawowej oraz Wawel Truck. Wszystkich zapraszamy na poczęstunek w postaci tradycyjnej żołnierskiej grochówki oraz skosztowania pieczywa z polowej piekarni. Przybyłych gości prosimy o parkowanie pojazdów w wyznaczonych miejscach.

W niedzielę 26 maja o godzinie 10.00 w miejscowości Wierzbno odbędzie się rekonstrukcja skoku spadochronowego Patrona 11 MBOT gen. bryg. L. Okulickiego, podniesienie flagi państwowej, złożenie kwiatów pod pomnikiem Cichociemnych. Zapraszamy do wspólnego – rodzinnego świętowania.
Chętnych do spróbowania swoich sił w mundurze zapraszamy do spotkania z rekruterami WOT
https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl
Najbliższa możliwość wstąpienia w szeregi terytorialsów już od 21.06.2024 w ramach projektu „Wakacje z WOT”.

11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Leopolda Okulickiego ps. „Niedźwiadek” została sformowana w 2018 roku. Liczy ponad 2 200 żołnierzy i składa się z czterech batalionów lekkiej piechoty (w Krakowie-Rząsce, Oświęcimiu, Tarnowie i Limanowej) oraz samodzielnych kompanii. Brygada utrzymuje w gotowości siły i środki w ramach Systemu Zarządzania Kryzysowego MON. Dowodzi nią płk Marcin Siudziński.

11 MBOT

PLAKAT

blank

Podobne artykuły

Sprawdź również
Close
Back to top button