ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Sprawca włamań do altan ogrodowych zatrzymany

Dziesięć kradzieży z włamaniem, a także usiłowania z włamaniem udowodnili policjanci z Mościc 55-latkowi, który w jedną noc, z terenu ogródków działkowych w Mościcach skradł elektronarzędzia i narzędzia ogrodnicze wartości ponad 12 tysięcy złotych. Większość przedmiotów została odzyskana i wróciła do właścicieli. Mężczyzna najbliższe miesiące spędzi warunkach zakładu karnego.

W jedną noc z 24/25 października 2023 roku sprawca włamał się do 10 altan ogrodowych w Mościcach. Poszkodowani zgłosili policjantom przestępstwo wyceniając swoje straty związane z kradzieżą i uszkodzeniem mienia na kwotę ponad 14 tysięcy złotych. Sprawca kradł małe elektronarzędzia, a także narzędzia ogrodnicze niszcząc przy tym stolarkę drzwiową i okienną.

Bezpośrednio po zgłoszeniach do pracy ruszyli „kryminalni” z Mościc. Zebranym materiał dowodowy z miejsca przestępstwa, a także informacje zawarte w zawiadomieniach nie wystarczały na wskazanie sprawcy tych przestępstw. Niekonwencjonalne i żmudne metody śledcze pozwoliły na wytypowanie sprawcy. W niespełna dwa tygodnie został zatrzymany mężczyzna, przy którym odnaleziono część skradzionych przedmiotów, a następnie właściwie poprowadzona praca operacyjna doprowadziła do niemalże całego odzysku skradzionych przedmiotów, które były już przygotowane do dalszej sprzedaży. Zatrzymany to 55-latek mieszkający na terenie Tarnowa, który niedawno wyszedł z zakładu karnego za przestępstwa podobne. Policjanci z Mościc przedstawili mu 10 zarzutów usiłowania włamania oraz kradzieży z włamaniem do altan działkowych i kradzieży elektronarzędzi i narzędzi ogrodniczych wartości ponad 12 tysięcy złotych. Odzyskano skradzione mienie wartości ponad 10 tysięcy złotych. Ponieważ mężczyzna dopuścił się przestępstwa w warunkach recydyw, jego kara zostanie zwiększona. Grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button