ADV
Wiadomości
Trending

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy w Gnojniku. Miał 2 promile! / 19 marca 2023 r.

W niedzielę 19 marca 2023 r. mieszkaniec Powiatu Brzeskiego ujął, a następnie przekazał policjantom nietrzeźwego kierującego. 52-latek, który wsiadł za kierownicę volkswagena miał ponad 2 promile alkoholu.

19 marca 2023 r. po godz. 18, policjanci otrzymali informację o ujęciu nietrzeźwego kierującego w miejscowości Gnojnik. Na miejscu funkcjonariusze zastali zgłaszającego, który poinformował, że będąc na parkingu zauważył kierującego volkswagenem, który podjechał przed sklep i wysiadając z pojazdu zataczał się. Zgłaszający widząc to postanowił do niego podejść i wówczas wyczuł od niego silną woń alkoholu. Natychmiast wyciągnął kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając mu dalszą jazdę i powiadomił o tym policjantów.

Funkcjonariusze przejęli nietrzeźwego, którym okazał się 52-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Jazda w stanie nietrzeźwości zagrożona jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Na uznanie i podziękowania zasługuje postawa mieszkańca powiatu, który widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierującego uniemożliwił mu dalszą jazdę. Widząc nietrzeźwego kierującego nie bądźmy obojętni, reagujmy. Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112.

asp. sztab. Ewelina Buda

Specjalista ds. Prasowo-Informacyjnych Komendy Powiatowej Policji w Brzesku

Podobne artykuły

Back to top button