ADV
Wiadomości
Trending

Obywatelskiego zatrzymania kierowcy w Okocimiu. Miał 2.5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu!

W piątek 20 maja 2022 roku około godziny 19-tej do Komendy Powiatowej Policji w Brzesku wpłynęło zgłoszenie o zatrzymaniu przez świadka nietrzeźwego kierującego w miejscowości Okocim.

– Jechałem od kościoła w Okocimiu w kierunki centrum wsi, a z naprzeciwka całą drogą jechał samochód. Uciekłem na bok i gdy zauważyłem, że jedzie pijany kierowca to zawróciłem za nim.

Wyprzedziłem go i zatrzymałem samochód, po czym zaszedłem z drogiej strony i wyciągnąłem kluczyki.

Po wszystkim zadzwoniłem po policję – relacjonuje Sławomir, który zatrzymał pijanego kierowcę.

Policjanci, którzy niezwłocznie udali się na miejsce, poddali badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu kierującego samochodem marki Volvo, 53 – letniego mieszkańca powiatu brzeskiego. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu. Kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy. Wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu sądowy zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat, wysoka grzywna oraz do 2 lat więzienia.

– Na szczególne uznanie zasługuje zachowanie tego świadka, który zareagował, widząc zagrożenie na drodze i zajechał drogę kierującemu Volvo uniemożliwiając mu dalszą jazdę poprzez wyłączenie silnika i zabranie kluczyków asp. sztab. Grzegorz Buczak rzecznik prasowy Komendy Powiatowej w Brzesku.


IB / KPP Brzesko

Drunk driving photo created by jcomp – www.freepik.com

Podobne artykuły

Back to top button