ADV
Wiadomości
Trending

Oddawanie krwi wchodzi w krew – Kolejna akcja krwiodawstwa w firmie PAGEN / zdjęcia

Podobnie jak w poprzednich latach – przed siedzibą małopolskiego producenta okien, drzwi, rolet i bram garażowych zaparkował Mobilny Punkt Poboru Krwi, w którym zespół firmy PAGEN mógł honorowo oddać krew. Akcję „Krewniacy #DoDzieła” koordynowało już po raz trzeci Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.

W odpowiedzi na apele Narodowego Centrum Krwi oraz Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w akcji uczestniczyli przedstawiciele produkcji, działów handlowych, księgowości, technologii, serwisu, marketingu, logistyki, a także dyrekcji i zarządu.

Jak widać oddawanie krwi wchodzi w krew – cieszę się, że nasz zespół jest konsekwentny i tak chętnie angażuje się w szlachetne przedsięwzięcia. Dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie akcji, zwłaszcza tym, którzy postanowili szlachetnie podzielić się darem życia. Jestem przekonana, że akcja na terenie firmy PAGEN będzie mieć swoją kontynuację w przyszłości, na stałe wpisując się w kalendarz naszych jesiennych aktywności – powiedziała Katarzyna Chamioło, Prokurent PAGEN Sp. z o.o., koordynująca projekty o charakterze Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR).

Szpitale każdego dnia wykonują setki planowych zabiegów oraz skomplikowanych operacji, które wymagają zabezpieczenia dużych ilości krwi. Warto podkreślić, że średnio 1 na 10 osób leczonych w szpitalu potrzebuje krwi. Przy operacjach serca zużywa się ok. 6 jednostek krwi. Podczas operacji z udziałem ofiar wypadków komunikacyjnych konieczne jest ok. 10 jednostek krwi, natomiast przy przeszczepieniu wątroby – ok. 20 jednostek. Żeby uświadomić sobie, jak wiele krwi potrzeba, aby uratować życie jednego człowieka, wystarczy wziąć pod uwagę fakt, że jednorazowe oddanie krwi pełnej przez dawcę to 450 ml, stanowiące jedną jednostkę.

Szczególnie cieszy aktywność osób, które nie tak dawno dołączyły do naszego zespołu. Wspólny i szlachetny cel integruje i jest okazją do nawiązywania relacji, które łączą więzy krwi. Odpowiedzialność, zaangażowanie i poczucie wspólnoty to wartości, które w szczególny sposób chcemy pielęgnować, dając pracownikom przestrzeń do samorealizacji – powiedziała Agnieszka Lalewicz, Specjalista ds. HR firmy PAGEN.

Warto zauważyć, że PAGEN oprócz akcji krwiodawstwa wspiera m.in. działalność UNICEF Polska, Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, Fundację Rak`n`Roll, włączył się także w akcję ONKOODPOWIEDZIALNI – „W trosce o zdrowie pracowników” i akcję pomocy pogorzelcom z Nowej Białej.

IB

Podobne artykuły

Back to top button