ADV
ReligiaWiadomościWideo

Okocim. Noworoczne kolędowanie w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej z Brzeska oraz Grupy Śpiewaczej z Jadownik / zdjęcie / video

Kolędowanie to jedna z najpiękniejszych polskich tradycji bożonarodzeniowych, w którą już po raz drugi wpisał się ,,Koncert Kolęd’’ w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej z Brzeska oraz Grupy Śpiewaczej z Jadownik.

29 stycznia w kościele parafialnym p.w. Trójcy Przenajświętszej w Okocimiu przed zgromadzoną w kościele publicznością wystąpiła Miejska Orkiestra Dęta pod batutą Wiesława Porwisza. Orkiestrze towarzyszyła Grupa Śpiewacza z Jadownik oraz solistka Kornelia Świątkowska, natomiast Wojciech Rosa jako konferansjer przybliżył słuchaczom historie Orkiestry Dętej w Brzesku jak i wybranych kolęd.

Kolędą finałową koncertu była, „Bóg się rodzi”. Ta szczególna kolęda, która jest  jedną z najbardziej znanych i najchętniej wykonywanych kolęd na świecie znakomicie wpisała się w uroczystą atmosferę i podniosły nastrój podczas koncertu.Koncert został wspaniale przyjęty o czym może świadczyć fakt, że publiczność gromkimi brawami na stojąco podziękowała wykonawcom.

Dziękujemy publiczności, która po raz kolejny nie zawiodła. Jednocześnie w imieniu własnym i organizatorów zapraszamy serdecznie na koncert w przyszłym roku. Słowa podziękowania kieruję do gospodarza  koncertu – ks. Wiesława Pieji za ciepłe przyjęcie i pomoc w organizacji, a także naszym sponsorom którymi byli: Restauracja Planeta w Brzesku, PSS  Społem Brzesko, Antonina i Mieczysław Mietła, Urszula i Tadeusz Mardoń, Małgorzata i Wiesław Bober, Aneta i Krzysztof Ojczyk, Elżbieta Rysak – mówi Beata Słupska Sołtys wsi Okocim.

Fot. Maciej Mazur

Podobne artykuły

Back to top button