SportWiadomości
Trending

Okocimski Brzesko z pierwszą porażką w sezonie

W meczu 6. kolejki V ligi gr. wschodniej zespół trenera Sebastiana Sępka doznał pierwszej porażki w sezonie.  Mimo prowadzenia wynikiem 2:0 „Piwosze” ostatecznie zeszli z boiska z zerowym dorobkiem punktowym, przegrywając z Dunajcem Zakliczyn 2:3. Strzelcami bramek dla zespołu z Brzeska zostali: Jakub Ogar oraz Chawkat Zakareya.  Z kolei autorami bramek dla przyjezdnych byli: Patryk Czermak, Rafał Socha oraz Marcin Pawłowski, który pokonał Tomasza Jagiełkę z rzutu karnego.

Przegrana Okocimskiego spowodował stratę pozycji lidera na rzecz Dunajca Zakliczyn, który obecnie z dorobkiem 16 punktów jest samodzielnym liderem rozgrywek piątoligowych. Obecnie „Piwosze” z 13 punktami plasują się na drugim miejscu w tabeli. W następnej kolejce zespół uda się do Tarnowa na mecz z miejscowym Metalem.

6. kolejka:
Okocimski Brzesko – Dunajec Zakliczyn 2:3
Bramki: Chawkat Zakareya 38, Konrad Kuliszewski 40 – Marcin Pawłowski 60 (k), Patryk Czermak 70, Rafał Socha 79.
Żółte kartki: Jakub Hebda – Patryk Czermak, Mikołaj Smółka.
Widzów: 250.
Sędzia: Marcin Mila (KS Wadowice).

Okocimski KS: Tomasz Jagiełka – Michał Siudut, Piotr Pitaś (78′ Marcel Kubala), Daniel Kaciczak, Mateusz Cięciwa, Patryk Jawień, Jakub Ogar (68′ Dawid Lizak), Chawkat Zakareya (60′ Dominik Grochot), Oliwier Okas (64′ Jakub Hebda), Piotr Czerwiński (72′ Hubert Smulski), Konrad Kuliszewski.

Rezerwowi: Jarosław Palej, Hubert Smulski, Jakub Hebda, Dawid Lizak, Dominik Grochot, Marcel Kubala, Maciej Węgrzyn.

Trener: Sebastian Sępek.
Kierownik drużyny: Jan Kargul.

Dunajec: Tomasz Wagner – Kamil Brzęk, Marcin Pawłowski, Rafał Socha, Filip Świderski (80′ Paweł Nadolnik), Mariusz Kieroński (65′ Mikołaj Smółka), Artur Kiełbasa (90′ Marcel Duda) , Filip Rzepecki, Mateusz Świerkosz, (46′ Kacper Fior) Paweł Przybylski (46′ Patryk Czermak), Jakub Gondek.

Rezerwowi: Bartosz Grzesicki, Paweł Nadolnik, Mikołaj Smółka, Kacper Fior, Patryk Czermak, Marcel Duda, Michał Świerczek.

Trener: Dariusz Dwiżdż.
Kierownik drużyny: Grzegorz Witek.

W sobotnim meczu kibice mogli zobaczyć dwa różne oblicza zespołu Okocimskiego. W pierwszej połowie drużyna po dobrej grze zdobył dwie bramki, które wydawały się być dobrą zaliczkom na kolejne 45 minut gry. Niestety błędy w obronie oraz zaangażowanie i determinacja rywala doprowadziła do tego, że z trzech punktów cieszyli się zawodnicy z Zakliczyna.

Pierwszą akcję bramkową „Piwosze” mieli w 9 minucie mecz. Wówczas Chawkat Zakareya podał do Oliwiera Okasa, który posłał piłkę obok bramki. Trzy minuty później Mateusz Cięciwa zgrał futbolówkę w pole karne, jednak nikt z jego kolegów nie był w stanie zamknąć akcji, kierując piłkę do siatki. W 28 minucie ponownie dał o sobie znać Chawkat Zakareya, który tym razem posłał piłkę nad bramką.

W 33 minucie groźnie zrobiło się pod polem karnym Tomasza Jagiełki, jednak w decydującym momencie piłkę na rzut rożny wybili obrońcy Okocimskiego. W 38 minucie kibice zobaczyli pierwszego gola w meczu. Jego autorem został Chawkat Zakareya, który po podaniu Patryka Jawienia pokonał Tomasza Wagnera.

Przyjezdni nie mieli zbyt wiele czasu na pogodzenie się z utratą gola, a podopieczni trenera Sebastiana Sępka zadali kolejny cios. Tym razem autorem gola został Konrad Kuliszewski, który wykorzystał odbitą piłkę, którą pewnie umieścił w sieci.

Druga połowa zaczęła się od strzału Patryka Czermak, jednak piłka po jego strzale ominęła światło bramki. W 52 minucie na indywidualną akcję zdecydował się Konrad Kuliszewski kończąc ją strzałem, który został zblokowany na rzut rożny. Chwile później Okocimski miał rzut wolny w okolicach pola karnego. Na bezpośrednie uderzenie zdecydował się Mateusz Cięciwa, który posłał piłkę wprost w rękawice golkipera Dunajca.

W 59 minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Filip Świderski. Piłka po mocnym uderzeniu minimalnie minęła spojenie bramki. Przyjezdni dopięli swego w 60 minucie, wówczas zawodnika Dunajca w polu karnym faulował Piotr Czerwiński. „Jedenastkę” pewnie wykonał Marcin Pawłowski, zmieniając rezultat na 2:1.

W 66 minucie Okocimski powinien podwyższyć rezultat meczu. Idealną ku temu sytuacją miał Mateusz Cięciwa, który otrzymał bardzo dobre podanie od Konrada Kuliszewskiego. Niestety strzał napastnika Okocimskiego był zbyt lekki, by móc zaskoczyć bramkarza gości. Swoją sytuację miał również Dominik Grochot, jednak i on nie zdołał pokonać bramkarza, który sparował piłkę na rzut rożny.

Dobra postawa Dunajca Zakliczyn w drugiej połowie miała wpływ na zmianę wyniku w 70 minucie, wówczas do remisu doprowadził Patryk Czermak, który pojawił się na placu gry w drugiej odsłonie meczu. W 75 minucie nieprozumienie między zawodnikami Okocimskiego próbował wykorzystać Filip Świderski, który posłał piłkę nas bramką Tomasza Jagiełki.

Gospodarze w drugiej połowie nie byli w stanie przeciwstawić się dobrej dyspozycji rywali, którzy w 79 minucie wyszli na prowadzenie. Tym razem autorem gola został Rafał Socha. Niekorzystny wynik próbował jeszcze zmienić Dawid Lizak, jednak w decydującym momencie jego strzał został zablokowany.

W meczu na szczycie V ligi gr. wschodniej Okocimski musiał uznać wyższość Dunajca Zakliczyn, który mimo słabszej postawy w pierwszej połowie zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść zdobywając trzy trafienia drugiej połowie.