Wiadomości

Okocimski CUP: Sokół Słopnice najlepszy z rocznika 2009

Za nami kolejne piłkarskie emocje jakie towarzyszyły w niedzielnych rozgrywkach IV edycji CANPACK Okocimski CUP rocznik 2009. Udział w rozgrywkach wzięło tradycyjnie osiem zespołów, wśród których znalazły się: Sokół Słopnice, Respect Szalowa, Piast Czchów, AP Wiki Sanok, Górnik Wieliczka, Piłkarskie Nadzieje Mielec oraz dwie drużyny AP CANPACK Okocimski Brzesko. Zwycięzcą turnieju została drużyna Sokół Słopnice, która w meczu finałowym pokonała Piłkarskie Nadzieje Mielec 1:0.

Niedzielne rozgrywki podzielone zostały na dwie grupy, gdzie każde spotkanie trwało po 12 minut. Dwie pierwsze drużyny, z każdej grupy uzyskały awans do półfinałów mistrzowskich, natomiast pozostałe rywalizowały w tzw. półfinałach pocieszenia. Następnie rozegrano mecz o 7, 5 i 3 miejsce. Ostatnim spotkaniem turnieju był mecz finałowy, gdzie spotkały się dwie najlepsze drużyny niedzielnego turnieju.

W grupie A o awans do półfinałów mistrzowskich walczyli: AP CANPACK Okocimski Brzesko I, Sokół Słopnice, Respect Szalowa oraz Piast Czchów. Najlepszą drużyną okazał się być Sokół Słopnice, który z 7 punktami zajął pierwsze miejsce w grupie. Do półfinałów mistrzowskich awansował również pierwszy zespół gospodarzy prowadzony przez trenera Janusza Piątka. Na miejscu 3 i 4 znaleźli się zawodnicy z Szalowej oraz Czchowa.

Grupa A:
1. Sokół Słopnice 7 pkt
2. AP CANPACK Okocimski Brzesko 5 pkt
3. Respect Szalowa 4 pkt
4. Piast Czchów 0 pkt

W grupie B do rywalizacji przystąpiły drużyny: AP Wiki Sanok, Górnik Wieliczka, Piłkarskie Nadzieje Mielec oraz AP CANPACK Okocimski II. Komplet punktów uzbierali zawodnicy z Mielca, którzy nie mieli sobie równych. Na drugim miejscu uplasowała się ekipa z Wieliczki, która zdobyła 4 punkty. Na 3 i 4 miejscu znalazły zespoły: AP CANPACK Okocimski Brzesko II oraz AP Wiki Sanok.

Grupa B:
1. Piłkarskie Nadzieje Mielec 9 pkt
2. Górnik Wieliczka 4 pkt
3. AP CANPACK Okocimski Brzesko 2 pkt
4. AP Wiki Sanok 1 pkt

Półfinały pocieszenia.
Jako pierwsze rozegrano półfinały pocieszenia, w których rywalizowały Respect Szalowa z AP Wiki Sanok oraz AP CANPACK Okocimski Brzesko II z Piastem Czchów. W pierwszym spotkaniu lepsi okazali się zawodnicy z Szalowej, którzy zwyciężyli wynikiem 1:0. Dzięki wygranej zespół znalazł się w walce o 5 miejsce. W drugim meczu zwyciężył Piast Czchów pokonując drugi zespół gospodarzy wynikiem 3:0. Wygrana dała możliwość zawodnikom, aby powalczyć z rówieśnikami z Szalowej o 5 miejsce.

Respect Szalowa – AP Wiki Sanok 1:0
AP CANPACK Okocimki Brzesko II – Piast Czchów 0:3

Półfinały mistrzowskie.
W półfinałach mistrzowskich udział wzięły drużyna Sokół Słopnice, która walczyła z Górnikiem Wieliczka oraz drużyna Piłkarskie Nadzieje Mielec, która zmierzyła się z AP CANPACK Okocimski I. W pierwszym spotkaniu lepsi okazali się być zawodnicy z Słopnic, którzy wynikiem 2:0 pokonali ekipę z Wieliczki awansując tym samym do meczu finałowego. W drugim spotkaniu do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych, gdyż w regulaminowym czasie gry padł wynik 0:0. Stały element gry lepiej wykonywali zawodnicy z Mielca, którzy pokonali AP CANPACACK Okocimski 3:1.

Sokół Słopnice – Górnik Wieliczka 2:0
Piłkarskie Nadzieje Mielec – AP CANPACK Okocimski Brzesko 0:0 (k. 3:1)

Mecz o 7 miejsce:
AP Wiki Sanok – AP CANPACK Okocimski Brzesko II 2:0

Mecz o 5 miejsce:
Respect Szalowa – Piast Czchów 3:0

Mecz o 3 miejsce:
Górnik Wieliczka – AP CANPACK Okocimski Brzesko I 0:2

Finał.
Niedzielny finał rozegrany został pomiędzy Sokół Słopnice i Piłkarskie Nadzieje Mielec. Niestety w meczu finałowym padła tylko jedna bramka, która zaważyła o zwycięstwie zespołu ze Słopnic i została najlepszą drużyną w niedzielnych rozgrywkach rocznika 2009.

Sokół Słopnice – Piłkarskie Nadzieje Mielec 1:0

Po zakończeniu rywalizacji przyszedł czas na nagrody. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, dyplom oraz słodki upominek, natomiast pierwsze trzy zespoły nagrodzone zostały dodatkowymi pucharami. Nie zabrakło również wyróżnień indywidualnych. Nagrodę dla najlepszego zawodnika zdobył Konrad Mieczychowski z Sokół Słopnice. Statuetkę najlepszego strzelca turnieju zdobył Emil Ziobroń z Piłkarskie Nadzieje Mielec. Najlepszym bramkarzem został Bartosz Pasek z AP CANPACK Okocimski Brzesko I.
Nagrody wręczył dyrektor Akademii Piłkarskiej CANPACK Okocimski Brzesko Marcin Jurkiewicz oraz Elżbieta Kania Radna Powiatu Brzeskiego.

okocimski.com

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast