TOPTOP
Powiat TarnowskiWiadomości

Najechali na kolizję i udzielili pomocy

Padający śnieg i zmieniające się warunki na drodze mogą stwarzać duże utrudnienia w ruchu drogowym. Sytuacja na drodze bywa dynamiczna i mogą wystąpić okoliczności, w których konieczna jest szybka reakcja. Wówczas nadmierna prędkość może być jednym z czynników mających wpływ na utratę kontroli nad pojazdem.

W minioną sobotę funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Tarnowie najechali na miejsce zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów i udzielili pomocy uczestniczącym w kolizji.

Funkcjonariusze pojawili się na miejscu zdarzenia w związku z wykonywaniem czynności służbowych w ramach zadania związanego z weryfikacją osób odbywających kwarantannę lub izolację na terenie powiatu tarnowskiego. Będąc świadkami kolizji dwóch samochodów w m. Szynwałd (woj. małopolskie), udzielili pierwszej pomocy kierowcy jednego z pojazdów, obywatelowi Polski w wieku około 40 lat.

Prawdopodobnie jeden z kierowców nie dostosował prędkości do panujących, trudnych warunków atmosferycznych i na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem, uderzając czołowo w jadący z naprzeciwka inny pojazd.

Funkcjonariusze PSG Tarnów zabezpieczali miejsce zdarzenia do przyjazdu Policji, Straży Pożarnej i karetki pogotowia ratunkowego.

Pamiętajmy !!!

Prędkość dopuszczalna nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną, szczególnie na śliskiej nawierzchni. Bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków tj. natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.

karpacki.strazgraniczna.pl

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast