SportWiadomości

Okocimski lepszy od Unii Tarnów

Drużyna trenera Sebastiana Sępka odniosła kolejna bardzo ważne zwycięstwo, pokonując w meczu wyjazdowym rezerwy III-ligowej Unii Tarnów wynikiem 3:1. Bramki dla Okocimskiego zdobyli dwukrotnie Mateusz Cięciwa oraz Jakub Ogar, który ustalił wynik spotkania z rzutu karnego. Jedynego gola dla miejscowych zanotował z kolei Mateusz Michalik, pokonując Tomasza Jagiełkę w 78 minucie meczu.

W pierwszych 45 minutach kibice nie ujrzeli bramek, mimo że oba zespoły stworzyły sobie bardzo klarowne sytuację do ich strzelania. Najbliżej z nich byli „Piwosze”, którzy dwukrotnie obijali słupek bramki strzeżonej przez Jakuba Strzałkę. Obroną ręką w sytuacjach sam na sam wychodził również golkiper Okocimskiego, który tego dnia kilkakrotnie ratował zespół przed utratą bramek.

Wszystkie bramki padły w drugiej części mecz, gdzie swoją wyższość udokumentowali trzema trafieniami zawodnicy z Brzeska. Gospodarze zdołali odpowiedzieć jednym trafieniem, którego autorem został Mateusz Michalik.

Przed zespołem Okocimskiego ostatnie spotkanie w tym roku. Tym razem rywalem będzie drugi zespół Sandecji Nowy Sącz, który po 14. kolejkach plasuje się na czwartym miejscu w tabeli.

14. kolejka:
Unia II Tarnów – Okocimski Brzesko 1:3
Bramki: Mateusz Michalik 78 – Mateusz Cięciwa 55, 58, Jakub Ogar 88 (k).
Żółte kartki: Kamil Mróz – Mateusz Cięciwa, Jakub Hebda, Oliwier Okas.
Sędzia: Mateusz Czuchra.
Widzów: 40.

Unia II: Jakub Strzałka – Bartosz Biś, Jakub Popiela (45′ Mateusz Michalik), Maksymilian Gawełczyk, Oliwier Galara, Maksym Radchenko (73′ Kamil Mróz), Mateusz Surma, Oliwier Soprych, Jakub Bednarek, Wiktor Danielski (46′ Mateusz Zbylut), Kacper Rojkowicz (62′ Filip Szczurek).

Rezerwowi: Szymon Wójcik, Kacper Banek, Kamil Mróz, Mateusz Michalik, Mateusz Zbylut, Maciej Rachwał, Filip Szczurek.

Trener: Łukasz Tarkowski.
Kierownik drużyny: Dawid Gala.

Okocimski KS: Tomasz Jagiełka – Piotr Pitaś (89′ Piotr Czerwiński), Jakub Hebda, Mateusz Cięciwa (80′ Marcel Kubala), Patryk Jawień, Dominik Grochot (60′ Dawid Lizak), Chawkat Zakareya (75′ Jakub Ogar), Konrad Kuliszewski, Kacper Sowa (46′ Oliwier Okas), Maciej Węgrzyn, Jakub Mendel.

Rezerwowi: Jarosław Palej, Jakub Ogar, Daniel Kaciczak, Dawid Lizak, Oliwier Okas, Piotr Czerwiński, Marcel Kubala, Damian Boroń.

Trener: Sebastian Sępek.
Kierownik drużyny: Jan Kargul.