ADV
SportWiadomości
Trending

Okocimski vs Beskid Andrychów. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:30

Już tylko cztery kolejki dzielą nas przed zakończeniem czwartoligowego sezonu 2022/2023. Spotkania w ramach 31. kolejki rozpoczęto już w środę, a dokończone zostaną w najbliższy czwartek 8 czerwca. W Boże Ciało Okocimski podejmie przed własną publicznością zespół Beskidu Andrychów. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:30 na stadionie przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku. Arbitrem głównym czwartkowego spotkania zostanie Rafał Arendarczyk, a na linii pomagać będą mu Mateusz Firek oraz Kamil Fudro.

Najbliższy rywal Okocimskiego plasuje się obecnie na 13 miejscu w tabeli mając na swoim koncie 38 punktów. Beskid do tej pory zanotował 11 zwycięstw oraz 5 remisów. Na swoim koncie drużyna posiada również 14 porażek, w tym 8 w meczach wyjazdowych. Jeśli chodzi o bilans bramkowy to wynosi obecnie 40:51. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Tomasza Moskały odnieśli zwycięstwo, pokonując w meczu przed własną publicznością Limanovię Limanowa wynikiem 2:0. Bramki w tym spotkaniu zdobyli Eryk Ceglarz oraz Artur Mizera.

Zawodnicy z Andrychowa zdecydowanie lepiej czują się na własnym obiekcie, na którym zdobyli 25 punktów odnosząc 8 zwycięstw oraz jeden remis. Wyników tych drużyna nie przekłada na mecze wyjazdowych, w których do tej pory zdobyła 13 punktów (3 zwycięstwa, 4 remisy oraz 8 porażek). Warto dodać, że drużyna Beskidu w obecnej rundzie nie zdobył żadnego zwycięstwa na terenie rywala odnosząc tylko dwa punkty.Nie najlepiej wygląda również bilans bramkowy, który wynosi 4:18.

Najlepszym strzelcem drużyny jest wspomniany wyżej Eryk Ceglarz, który w obecnym sezonie 11-krotnie pokonywał bramkarzy przeciwnika. Do bramki rywali regularnie trafiają również Szymon Wróbleski oraz Patryk Koim, którzy do tej pory mają po sześć bramek na koncie. Jeśli chodzi o ilość żółtych kartek to najwięcej ma ich Michał Tylek, który 9-krotnie został napomniany przez sędziego. O jedną kartkę mniej ma z kolei Tomasz Kaczmaryczk oraz Patryk Koim.

W rundzie jesiennej w meczu obu zespołów lepsi okazali się być zawodnicy Beskidu, którzy przed własną publicznością pokonali „Piwosz” wynikiem 2:0. Autorami bramek w tym spotkaniu zostali Patryk Koim oraz Szymo Wróblewski.

Informacje w skrócie:
Miejsce w tabeli: 13
Ilość punktów: 38
Najlepszy strzelec: Eryk Ceglarz (11)
Najwięcej żółtych kartek: Michał Tylek (2)
Najwyższa wygrana: 4:0 (Glinik Gorlice, Wolania Wola Rzędzińska)
Najwyższa porażka: 1:7 (Bruk-Bet Termalica II Nieciecza)

Spotkanie z Beskidem będzie ostatnim meczu Okocimskiego jakie rozegra przed własną publicznością w sezonie 2022/2023. Dla zawodników będzie to idealna okazja  by godnie pożegnać się z rozgrywkami czwartoligowymi przed własną publicznością. Warto wspomnieć, że w rundzie jesiennej w meczu z Beskidem Andrychów swój debiut na ławce trenerskiej miał szkoleniowiec Sebastian Sępek.

Okocimski Brzesko do czwartkowego spotkania przystąpi po przegranym meczu z Lubaniem Maniowy, z którym uległ wynikiem 2:5. Bramki dla podopiecznych trenera Sebastiana Sępka zdobyli Mateusz Cięciwa oraz Marcel Kubala.

okocimski.com

Fot. Maciej Mazur

blank

Podobne artykuły

Back to top button