ADV
WiadomościWideo
Trending

Pożar domu w Łękach. Pięć zastępów walczyło z ogniem / 7-8 czerwca 2023 r.

Pięć zastępów straży pożarnej skierowano do gaszenia pożaru drewnianego domu mieszkalnego w miejscowości Łęki (Gmina Borzęcin). Strażacy zostali zadysponowani do zdarzenia w środę 7 czerwca 2023 r. około godziny 23.30. W momencie przybycia na miejsce jednostek ratowniczo-gaśniczych dach obiektu był w całości objęty ogniem. Wg wstępnych informacji w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Właściciel budynku opuścił go samodzielnie przed przybyciem służb ratowniczych.

Działania straży zakończyły się kilka minut przed godziną 3. Spaleniu uległ dach oraz drewniany strop domu. Zniszczone zostało także wnętrze i wyposażenie domu.

Ze względu na charakter zdarzenia strażacy działali z użyciem środków ochrony dróg oddechowych. Działania prowadzili strażacy z JRG Brzesko oraz druhowie z jednostek OSP z terenu Gminy Borzęcin z OSP Borzęcin Górny, OSP Łęki, OSP Przyborów oraz z terenu Gminy Brzesko OSP KSRG Szczepanów. Na miejsce zostali zadysponowani także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Pogotowie Energetyczne.

Trwa ustalanie przyczyn pożaru.

foto / video nadesłane

IB

VIDEO

blank

Podobne artykuły

Back to top button