ADV
Wiadomości
Trending

Okoliczności tragicznego wypadku nad wodą w Radłowie. Nie żyje 59-letni operator koparki

W piątek, na terenie żwirowni w Radłowie, koło Tarnowa doszło do tragicznego w skutkach wypadku przy pracy. Ładowarka, która wykonywała tam prace wjechała do akwenu. Po kilku godzinach nurkowie wydobyli zwody zwłoki jej operatora.

11 sierpnia 2023 r., około godz. 9, pracownik zakładu eksploatującego kruszywa w Radłowie powiadomił o wypadku do jakiego doszło na terenie wyrobiska. Jak wynikało ze wstępnej relacji świadków ładowarka, która wykonywała prace na żwirowisku nagle zniknęła natomiast na powierzchni wody w odległości kilkunastu metrów od brzegu zaobserwowano intensywne falowanie wody i wydobywające się bąble powietrza. Ślady wskazywały, że pojazd wjechał prosto z brzegu do wody, nie było jednak wiadomo czy kierujący maszyną operator znajdował się w pojeździe.

Rozpoczęto akcję poszukiwawczo-ratowniczą w rejonie akwenu, a ponieważ nie odnaleziono osoby kierującej sprzętem podjęto decyzję o przeszukaniu akwenu przez nurków Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Nowego Sącza. Po zlokalizowaniu pod wodą pojazdu, przed godziną 12.00 z kabiny ładowarki wydobyto zwłoki mężczyzny. Jest to 59-letni operator koparki, mieszkaniec powiatu tarnowskiego. Policjanci pod nadzorem Prokuratury ustalają przyczyny i okoliczności wypadku.


Tarnowska Policja

Podobne artykuły

Back to top button