ADV
Wiadomości
Trending

Dwie Albanki i cudze słowackie paszporty

Funkcjonariusze Placówki SG w Krakowie – Balicach po przylocie z Wielkiej Brytanii zatrzymali obywatelkę Albanii. 34-latka podróżowała z małoletnią córką. Podczas kontroli okazała podrobione na wzór oryginalnych słowackie paszporty. Dokumenty były wydane na dane obywatelek Słowacji.

Podczas dalszych czynności ustalono, że Albanki posiadały ważne swoje paszporty. Kobieta została zatrzymana w związku z tym, iż usiłowała przekroczyć granicę RP wbrew przepisom przy użyciu podstępu polegającego na posłużeniu się w trakcie kontroli granicznej sfałszowanymi dokumentami.

W trakcie przesłuchania w charakterze podejrzanej cudzoziemka przyznała się do zarzucanych jej czynów i dobrowolnie poddała się odpowiedzialności. Kobietę ukarano grzywną, przepadkiem dowodu rzeczowego oraz obowiązkiem pokrycia kosztów postępowania sądowego.

Komendant Placówki SG w Krakowie-Balicach wszczął postępowanie w sprawie zobowiązania cudzoziemek do powrotu. Sąd Rejonowy wydał decyzję o umieszczeniu obywatelki Albanii wraz z małoletnią córką w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców na okres 3 miesięcy, gdzie będą oczekiwać na zakończenie czynności związanych z procedurą powrotową.

karpacki.strazgraniczna.pl

blank

Podobne artykuły

Back to top button