ADV
Religia
Trending

Oratorium Drogi Krzyżowej – Ślad Losu w Parafii Miłosierdzia w Brzesku / 15 marca 2024 r.

W najbliższy piątek (tj. 15.03) o godz. 18.45 w naszym odbędzie się niezwykłe nabożeństwo pasyjne – Oratorium „Ślad Losu” w wykonaniu grupy muzycznej Uwielbienie w Miłosierdziu.

Jest to śpiewana Droga Krzyżowa, będąca głębokim przeżyciem religijnym i artystycznym.

– Wśród wielu śladów, po których dzisiejszy człowiek bezmyślnie kroczy lub które dumnie zaznacza, jest i ten niezatarty i wiecznie niepokojący ludzkie serca – ślad losu Jezusa. Jakkolwiek byśmy na Niego spoglądali, okaże się on w końcu naszym osobistym imieniem, tożsamością, powołaniem, misją, pełnią – tak tłumaczy tytuł o. Andrzej Wodka CSsR, autor słów.

O grupie – Uwielbienie w Miłosierdziu

Uwielbienie w Miłosierdziu, to grupa, która zapoczątkowała swoją działalność w grudniu 2015 r., choć sama nazwa powstała kilka lat później. Od początku grupie przyświecał jeden główny cel – przygotowywanie modlitwy uwielbienia. Najpierw była to forma przygotowania do Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie, następnie dziękczynienie za ŚDM.

Początkowo grupa działała jako Brzeskie Wieczory Uwielbienia, jednak obecnie przyjęła nazwę Uwielbienie w Miłosierdziu.

Od początku istnienia nasza grupa była bardzo różnorodna, jeśli chodzi o wiek członków. Może do nas dołączyć każdy, kto umie śpiewać lub grać na instrumencie i ma czas na próby, które odbywają się w drugi i czwarty wtorek o 19:00 w kawiarence parafialnej. Podczas prób oprócz ćwiczenia repertuaru na kolejny Wieczór Uwielbienia wspólnie się modlimy, rozmawiamy o problemach dnia codziennego, wspieramy się dobrym słowem i zarażamy się też swoimi pasjami. Bycie we wspólnocie jest bardzo cenne.

Angażujemy się także w pomoc w parafii. Pomagamy tworzyć Ciemnicę i Grób Pański przed Świętami Wielkanocnymi, a w grudniu przygotowujemy Szopkę Bożonarodzeniową. Członkowie naszej grupy angażują się także w śpiew psalmu, czy czytanie podczas Mszy świętych.

Obecnie opiekę duchową nad grupą sprawuje ks. Stanisław Michałczak.

Parafia Miłosierdzia Bożego w Brzesku

PLAKAT

Podobne artykuły

Back to top button