ADV
Religia

Orszak Trzech Króli w Biadolinach / zdjęcia

Parafia, miejscowe grupy i stowarzyszenia oraz szkoła podstawowa w Biadolinach Szlacheckich, przy pomocy OSP, stworzyły wspólny pochód Trzech Mędrców.

Galeria zdjęć / Tarnowski Gość Niedzielny <==

Wszyscy zebrali się najpierw w parafialnej świątyni, gdzie Mszy św. przewodniczył ks. Mikołaj Kizłyk z Ukrainy, pracujący jako wikariusz we lwowskiej parafii, której proboszczem jest ks. Rafał Zborowski.

– Moim pragnieniem jest, by skończyła się wojna w Ukrainie, ale także inne wojny, które trwają na całym świecie. Musimy modlić się nieustannie o pokój, przede wszystkim w naszych sercach, ponieważ tam on się zaczyna i udziela innym – mówi kapłan.

W biadolińskim orszaku wzięły udział m.in. dzieci z misyjnych grup kolędniczych. – A mieliśmy ich w sumie 23. Dzieci pod opieką dorosłych odwiedziły prawie wszystkich parafian – cieszy się ks. proboszcz Zbigniew Dudek.

Uczestnicy orszaku przeszli z kościoła parafialnego do szkoły w Biadolinach Szlacheckich, gdzie uczniowie miejscowej szkoły przygotowali jasełka, a panie z Akcji Katolickiej i Kół Gospodyń Wiejskich – poczęstunek dla wszystkich gości.

FOTO GOŚĆ

KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ

Podobne artykuły

Back to top button