ADV
Religia
Trending

III Gminny Orszak Trzech Króli w Dębnie / zdjęcia

W sobotę, 6 stycznia 2024 r. odbyła się III edycja Gminnego Orszaku Trzech Króli, który rokrocznie objęty jest honorowym patronatem Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego.

Galeria zdjęć <== 

Wydarzenie rozpoczęło się na dziedzińcu dębińskiego zamku, gdzie licznie zgromadzona publiczność zebrała się, aby wspólnie świętować ten wyjątkowy dzień. Po słowach wstępu wypowiedzianych przez Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego, Proboszcza Parafii Dębno Pawła Bobrowskiego oraz Dyrektora Dębińskiego Centrum Kultury Łukasza Przybyło, korowód w asyście trzech mędrców na koniach wyruszył na plac kościelny.

Po złożeniu darów odbyła się finałowej scena, w trakcie której uczestnicy mogli zobaczyć i usłyszeć kolędników z Zespołu Folklorystycznego „Mali Maszkieniczanie”.

W trakcie trwania wydarzenia włodarz gminy częstował wszystkich zgromadzonych słodyczami, a wokół kościoła odbywało się rodzinne spotkanie przy poczęstunku, przygotowanym przez KGW z Dębna, Jastwi, Woli Dębińskiej, a także animacjach muzycznych dla dzieci.

Gmina Dębno

Podobne artykuły

Back to top button