ADV
Powiat BocheńskiWiadomości
Trending

Nietrzeźwy, na zakazie i z narkotykami przyjechał zatankować samochód

Kierujący kią, który przyjechał zatankować na stację paliw miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto, podczas przeszukania mężczyzny oraz jego pasażerki policjanci natrafili na narkotyki.

We wtorek (2 stycznia br.), po godzinie 22 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni zostali skierowani na jedną ze stacji benzynowych znajdujących się na terenie miasta. Według uzyskanych informacji na terenie CPN-u zaparkowała osobowa Kia, którą przyjechał kierowca mogący być pod wpływem alkoholu. Na miejscu policjanci zobaczyli  wskazany pojazd oraz trzy osoby, które nim podróżowały. Wśród nich był 35-letni kierowca osobówki oraz dwoje pasażerów – 20-latka z gminy Nowy Wiśnicz i 25-latek z Bochni. Kierujący kią został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, a wynik wykazał prawie 1,5 promila. W trakcie kontroli okazało się, że mieszkaniec gminy Rzezawa nie miał  prawa jazdy, bo zostało mu zatrzymane. 35-latek posiadał aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
W trakcie prowadzonej interwencji bocheńscy policjanci znaleźli przy kierowcy osobówki oraz jego 20-letniej pasażerce susz roślinny, a w pojeździe, którym przyjechali na stację kilka strzykawek z płynną zawartością oraz wagę elektroniczną. Wszystkie odnalezione substancje i przedmioty zostały zabezpieczone, a osoby podróżujące pojazdem zatrzymane. Susz roślinny został sprawdzony testerem narkotyków. Badania potwierdziły, że była to marihuana. Próbki zabezpieczonej w strzykawkach cieczy zostały, natomiast przesłane do dalszych badań.

Szczegółowe postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button