ADV
Wiadomości

Będzie bardzo zimno – nie bądź obojetny!

Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!

Dlatego zwracamy się z apelem aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. Zgłoszenia można przekazywać pod numerami telefonów 47 831 1222 lub alarmowy 112. Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Sami również starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie.
Pamiętajmy, jeden telefon może uratować czyjeś życie! Jeżeli widzisz, że ktoś potrzebuje pomocy – zareaguj. Poinformuj odpowiednie służby. Wystarczy zadzwonić, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

Możliwość zgłoszenia Policji, że ktoś potrzebuje pomocy i wsparcia istnieje również za pośrednictwem internetowej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – link <==. Wystarczy na „mapie” zaznaczyć zagrożenie z kategorii „bezdomność”, określając miejsce jego występowania. Można również dodać opis, precyzując nasze zgłoszenie. Policjanci pojawią się we wskazanym miejscu i zweryfikują zgłoszenie.

Pamiętajmy jednak, że jeśli ktoś potrzebuje natychmiastowej pomocy, należy działać szybko, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Jednocześnie przypominamy, że w Brzesku pod adresem ul. Cegielniana 1/3 mieści się Noclegownia dla Bezdomnych Mężczyzn. Jest to placówka czynna całodobowo. Do Noclegowni przyjmowani są tylko mężczyźni. Liczba miejsc jest ograniczona do 16. Przyjmowane są tylko osoby trzeźwe, zdolne do samoobsługi, których stan zdrowia nie zagraża zdrowiu i życiu innych osób przebywających w placówce. Telefon do kontaktu (14) 686-39-98.

KMP Tarnów / KPP Brzesko

Podobne artykuły

Back to top button