ADV
Wiadomości
Trending

OSP Jadowniki podsumowało akcję „Nakrętki dla Marcelka”

W dniach od 1 lutego do 25 marca 2021 r. w jednostce OSP Jadowniki trwała zbiórka nakrętek dla Marcelka Kubali u którego wykryto marskość wątroby oraz szereg innych chorób. Koszt operacji, leczenia i pobytu w Chicago wyniósł ponad 7 milionów złotych.

Strażacy natychmiast odpowiedzieli na apel rodziców chorego chłopca. W zbiórkę nakrętek włączyli się mieszkańcy, stowarzyszenia, OSP, szkoły i przedszkola z powiatów: brzeskiego, bocheńskiego, limanowskiego i tarnowskiego. Codziennie od 1 lutego do 25 marca do remizy w Jadownikach dowożone były nakrętki, gdzie odbywała się ich segregacja a następnie wywóz do Myślenic.

Koordynatorami akcji byli członkowie jednsotki OSP z Jadownik: Katarzyna i Zbigniew wsparci przez strażaków jednostki, a szczególnie przez: Karola, Piotra, Andrzeja, Wojciecha, Kamila. Ogromną pomocą służyły panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Tradycja” z Jadownik oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Brzesku.

Akcja przeszła najśmielsze oczekiwana organizatorów. Zebrano łącznie ponad 11 TON zakrętek, co dało kwotę 11 198 zł, która przekazana została na konto Marcelka.

– Wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel serdecznie dziękujemy – czytamy na profilu facebookowym druhów z OSP Jadowniki.


foto OSP Jadowniki
IB / OSP Jadowniki – Michał Loranty

Nadrabiamy zaległości czyli …📝🖌️Podsumowanie akcji „Nakrętki dla Marcelka”🖌️📒

➡️W dniach 01.02-25.03.2021 w naszej…

Opublikowany przez OSP JADOWNIKI Środa, 21 kwietnia 2021

Podobne artykuły

Back to top button