ADV
Wiadomości
Trending

OSP Jadowniki. Strażacki Jelcz trafi do muzeum

30-letni ciężki wóz gaśniczy będący na stanie OSP Jadowniki doczekał się zasłużonej emerytury. Jego nowym domem będzie Województwo Podkarpackie, a dokładniej rzecz ujmując FUNDACJA MUZEUM „STALOWA HISTORIA” w Rzeszowie. O dalszych losach Jelcza GCBA 6/32 strażacy z OSP Jadowniki poinformowali na swoim profilu facebookowym.

– Zarząd jednostki podjął trudną decyzję o sprzedaży pojazdu z racji jego coraz większej awaryjności, a także dużych nakładów finansowych potrzebnych do utrzymania pojazdu w podziale bojowym OSP JADOWNIKI – informują ze smutkiem druhowie z OSP Jadowniki.

Historia Jelcza GCBA 6/32 w jednostce OSP w Jadownikach zaczęła się 6 maja 2002 roku, kiedy to małopolski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie starszy brygadier Kazimierz Krzowski wydał decyzję numer 42/02, zgodnie z którą samochód gaśniczy marki Jelcz miał zostać przekazany z Komendy Powiatowej PSP w Brzesku do OSP Jadowniki. Oficjalne przekazanie nastąpiło 16 maja 2002 roku, kiedy z rąk komendanta powiatowego starszego kapitana Dariusza Pęcaka w imieniu strażaków OSP Jadowniki samochód odebrał prezes Adam Cebula. Jedenastoletni wówczas Jelcz GCBA 6/32 wszedł do podziału bojowego i służył jednostce do listopada 2021 r. biorąc udział w ponad 400 akcjach.


foto OSP Jadowniki
IB / OSP Jadowniki

Podobne artykuły

Back to top button