ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Policja zatrzymała sprawcę napadu na stacji benzynowej

Po kilku dniach intensywnych prac policjanci z Komisariatu Policji w Żabnie zatrzymali sprawę ataku na stacji benzynowej. Mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, do którego się przyznał. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Od kilku dni w Internecie krąży nagranie, na którym młody mężczyzna uderza niezidentyfikowanym przedmiotem w czarny samochód. Całe zdarzenia miało miejsce na terenie obsługiwanym przez policjantów z Komisariatu Policji w Żabnie i miało miejsce pod koniec października. Film z tego zdarzenia został wrzucony do sieci 29 października 2021 roku. Bezpośrednio po tym zdarzeniu do komisariatu zgłosił się pokrzywdzony i złożył zawiadomienia o uszkodzeniu pojazdu, składając przy tym stosowny wniosek o ściganie sprawcy.

Policjanci z Żabna rozpoczęli poszukiwania i personalizację osoby uwidocznionej na monitoringu stacji. Mężczyzna został zidentyfikowany i dzisiaj (3 listopada 2021 r.) zatrzymany przez policjantów. W komisariacie w Żabnie usłyszał on zarzut określony w artykule 288 kodeksu karnego, do którego się przyznał i złożył obszerne wyjaśnienia. Po przesłuchaniu został zwolniony, a materiały zostaną przekazane do Prokuratury Rejonowej w Dąbrowie Tarnowskiej, która nadzoruje to postępowanie.

Mężczyźnie grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło YOUTUBE

policja.gov.pl

Źródło filmu YouTube
blank

Podobne artykuły

Back to top button