ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Oszuści nadal próbują, ale tym razem tarnowskie seniorki górą

Tarnowscy policjanci w dalszym ciągu apelują o rozwagę i ostrzegają przed oszustami, którzy wciąż nie dają za wygraną i stale modyfikują swoje metody. W dalszym ciągu atakują seniorów z Tarnowa i okolic, przekazując przerażającą historię o wypadku drogowym, w którym kobieta w ciąży nie żyje. Najczęściej zapłakanym, łamiący się głosem, tak aby nie można go było rozpoznać. Tym razem w pułapkę telefonisty nie dały się wciągnąć seniorki z Tarnowa i powiatu tarnowskiego.

Seniorzy – tak trzymać.

Usiłowanie oszukania czterech seniorek z Tarnowa i powiatu tarnowskiego prowadzą tarnowscy policjanci w związku ze zgłoszeniami w okresie od 29 lutego do 1 marca 2024 roku. Jak zwykle rozdzwoniły się telefony stacjonarne w domach seniorów w Tarnowie oraz powiecie tarnowskim. Kobiety w przedziale wiekowym od 82 do 92 lat były poddane próbie, z której to one wyszły zwycięsko. Przestępcy wybrali sobie późną godzinę na informowanie o wypadku drogowym. W pierwszym przypadku zadzwonili po godzinie 22, w drugim i trzecim przed 23, w czwartym po północy. Legenda we wszystkich taka sama… wypadek drogowy, w którym w wyniku potrącenia ginie kobieta, która była w ciąży… konieczne natychmiastowe wpłacenie kaucji, aby syn, córka nie został(-a) zatrzymany(-a) przez prokuratora… po pieniądze zgłosi się… . Kwoty jakie padały w rozmowach mogą zawrócić w głowie. W dwóch oszuści zażądali pieniędzy w wysokości 100 tysięcy złotych i 360 tysięcy złotych, w pozostałych nie padły żadne kwoty, ponieważ rozmówczynie odłożyły słuchawki. Seniorzy tak trzymać.

Kreatywność oszustów nie zna granic, a poczucia moralności nie wykazują. Seniorze jeśli w rozmowie z obcymi, ktokolwiek żąda od nas pieniędzy należy od razu się rozłączyć.

Tarnowska Policja

blank

Podobne artykuły

Back to top button