ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Otwarcie mostu w Ostrowie – 3 czerwca 2022 r. (piątek), godz. 5.30

W piątek 3 czerwca 2022 r. o godzinie 5.30 wznowiony zostanie ruch samochodowy na moście nad Dunajcem w Ostrowie. Remont przeprawy trwał dwa lata i kosztował przeszło 34 mln zł, z czego ponad 23 mln zł to były środki finansowe przekazane przez rząd premiera Mateusza Morawieckiego.

Istotna informacja – na czas remontu drogi w Kępie Bogumiłowickiej, gdzie powstaje rondo, z którego zjeżdżać się będzie na przyszły łącznik w kierunku wierzchosławickiego węzła autostradowego, ruch odcinkiem jezdni wojewódzkiej od Ostrowa do Mościc będzie jednostronny. Przejechać będzie można nim tylko od strony Wierzchosławic. Natomiast od strony Tarnowa, aby dostać się na most, trzeba będzie zrobić to ulicami Chemiczną i Dunajcową. Tamtędy jeździć będą mogły tylko samochody osobowe, gdyż tam obowiązuje ograniczenie tonażu.

Dlaczego zamknięto most?

Od 27 listopada 2019 r. przeprawa przez rzekę Dunajec w Ostrowie była niemożliwa dla wszystkich uczestników ruchu. Zakaz ruchu dotyczył także pieszych. Kierowcy jak i piesi musieli korzystać z alternatywnych dróg. Alternatywnymi drogami objazdowymi były mosty w ciągu autostrady do węzła Tarnów-Centrum, starą „czwórką” czyli drogą krajową DK94 i mostem w Zgłobicach oraz most nad rzeką Dunajec w Biskupicach Radłowskich w ciągu drogi wojewódzkiej 975.

W 2019 roku została wykonana ekspertyza konstrukcyjna wraz z obliczeniami statyczno-wytrzymałościowymi i sprawdzeniem nośności obiektu z obowiązującymi warunkami technicznymi jakim powinny odpowiadać drogowe obiekty inżynierskie. Na jej podstawie w trybie pilnym, ze względów bezpieczeństwa i z wizją katastrofy budowlanej zamknięto most w Ostrowie.

Pisaliśmy o tym w materiale:

Most w Ostrowie zamknięty! <==

foto: Jacek Hudyma fb
Powiat Tarnowski / IB

VIDEO

blank

Podobne artykuły

Back to top button