Religia

Pan Stanisław od 60 lat jest organistą w Porąbce Uszewskiej / zdjęcia

Pracował przy boku czterech proboszczów i ponad dwudziestu wikariuszy. Kościołem w tym czasie kierowało aż sześciu papieży. Wspólnota św. Andrzeja Apostoła w Porąbce Uszewskiej 11 listopada świętowała niezwykły jubileusz 60-lecia posługi w parafii tamtejszego organisty – pana Stanisława Florka.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył bp Stanisław Salaterski, który w homilii, odnosząc się do Święta Niepodległości podkreślił, iż wszyscy my – wolni Polacy – „winniśmy budować Polskę na fundamencie miłości, a tak wielu zależy dziś, aby było inaczej”.

– Potrzeba nam wciąż budować naszą Ojczyznę od środka, przez solidną i uczciwą pracę, przez modlitwę i wchodzenie w relację z Panem Bogiem oraz przez obronę tego, co ważne dla każdego z nas – zaznaczył biskup.

Miejscowy proboszcz ks. prałat Józef Golonka odczytał zebranym list gratulacyjny, który do pana Stanisława Florka – organisty jubilata – skierował biskup tarnowski Andrzej Jeż. Na koniec przedstawiciele parafii i chóru parafialnego złożyli jubilatowi życzenia i gratulacje.

Sam jubilat nie krył wzruszenia.

– Przede wszystkim dziękuję Panu Bogu, za to, że wciąż mogę pełnić posługę podczas liturgii, bo to wielka radość dla mnie, że mogę świętować 60 lat posługi – powiedział pan Stanisław.

Pan Stanisław od 60 lat jest organistą w Porąbce Uszewskiej.

– Przede wszystkim dziękuję Panu Bogu, za to, że wciąż mogę pełnić posługę podczas liturgii, bo to wielka radość dla mnie – mówił pan Stanisław.

Stanisław Florek pochodzi ze Zbylitowskiej Góry, ukończył Studium Organistowskie w Przemyślu i od 60 lat niemal nieprzerwanie posługuje w parafii w Porąbce Uszewskiej. Pracował przy boku czterech proboszczów i ponad dwudziestu wikariuszy, a jak zaznaczył podczas liturgii ks. Golonka – za czasów pełnienia przez pana Florka funkcji organisty w Porąbce, Kościołem kierowało aż sześciu papieży.

Pan Stanisław założył i prowadzi parafialny chór oraz kapelę. Cieszy się dobrym zdrowiem, wielką kulturą osobistą i niegasnącym zapałem. Życzymy mu kolejnych lat w zdrowiu i służbie Panu Bogu.

Galeria zdjęć <== 

foto: ARCH. PARAFII W PORĄBCE USZEWSKIEJ

Pokaż więcej
Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast