ADV
Wiadomości
Trending

Panika przy bankomatach w Powiecie Brzeskim

Panika jaką wywołują nieprawdziwe informacje nt braku pieniędzy w bankomatach udzieliła się również mieszkańcom Powiatu Brzeskiego. W czwartek oraz piątek część osób sprowokowana fejkami i plotkami postanowiła za wszelką cenę zrobić zapasy gotówki w bankomatach. Przed bankomatami zaczęły ustawiać się kilkudziesięcioosobowe kolejki. Efekt zmasowanych wizyt w bankomatach nie był trudny do przewidzenia, bowiem dosyć szybko w bankomatach zabrakło gotówki.

W niektórych lokalizacjach, gdzie popyt na gotówkę jest szczególnie wysoki, przejściowo, do momentu dostarczenia jej kolejnego transportu, wypłata gotówki może być utrudniona.

Aby przeciwdziałać takim sytuacjom Narodowy Bank Polski podkreśla, że dysponuje odpowiednimi zapasami gotówki, które umożliwiają pokrycie potrzeb klientów na gotówkę.

– W związku ze zwiększonym zapotrzebowaniem na gotówkę, Narodowy Bank Polski informuje, że posiada wystarczające zapasy w pełni umożliwiające pokrycie zapotrzebowania klientów banków na pieniądz gotówkowy – podano w piątkowym komunikacie banku centralnego.

O czwartkowej panice na stacjach benzynowych pisaliśmy w materiale: Oblężenie stacji paliw w regionie. Nieuzasadniona panika przy dystrybutorach <==

W piątek na kilku stacjach w regionie skończyły się zapasy paliwa, głównie oleju napędowego, a w piątek dopiero czekały na nowe dostawy.

Co przyniesie sobota? Szturm na markety i masowe wykupywanie papieru toaletowego?

fot: Beata nadesłane na skrzynkę redakcyjną / dziękujemy za udostępnienie zdjęcia

IB

Podobne artykuły

Back to top button