ADV
SportWiadomości

Pewna wygrana z Ceramiką Muchówka

W niedzielne popołudnie drugi zespół Okocimskiego rozegrał ligowe spotkanie w ramach 2. kolejki Ligi Okręgowej, w której na własnym terenie podejmował Ceramikę Muchówkę. Spotkanie po regulaminowym czasie gry zakończyło się wygraną gospodarzy, którzy pokonali przyjezdnych wynikiem 4:0. Autorami bramek zostali: dwukrotnie Dawid Lizak oraz Igor Martyna. Do bramki trafił również Jakub Stabrawa, który po dośrodkowaniu Kacpra Sowy skierował piłkę do własnej bramki.

Dla młodych zawodników Okocimskiego Brzesko było to drugie zwycięstwo w obecnych rozgrywkach ligowych. Aktualnie „biało-zieloni” plasują się na drugim miejscu w ligowej tabeli, mając na swoim koncie 6 punktów.

2. kolejka – Liga Okręgowa:
Okocimski II Brzesko – Ceramika Muchówka 4:0
Bramki: Dawid Lizak 21, 37, Igor Martyna 90 – Jakub Stabrawa 85 (samo.)
Widzów: 100.
Sędzia: Lucjan Stolarz.

Okocimski KS: Karol Jurkiewicz – Igor Uryga, Michał Zydroń, Brunon Turlej (69′ Raul Kotarba), Sebastian Pasek (46′ Igor Martyna), Piotr Broszkiewicz (69′ Hubert Wągroda), Dawid Lizak (76′ Kamil Marecik), Karol Cieśla (46′ Kacper Sowa), Arkadiusz Zuzia (46′ Szymon Kozieł), Michał Siudut, Maciej Węgrzyn (538′ Patryk Zaleśny).

Rezerwowi: Bartłomiej Martyka, Patryk Gawor, Patryk Zaleśny, Raul Kotarba, Hubert Wągroda, Szymon Kozieł, Igor Martyna, Kamil Marecik, Kacper Sowa.

Trener: Sebastian Klimczyk.
Kierownik drużyny: Rafał Zając.

Ceramika: Gabriel Szydłowski – Maksymilian Jarosz (3′ Kamil Lekki (58′ Karol Drożdż)), Mariusz Wątroba, Iwo Wolnik, Mateusz Fortuna, Dominik Drożdż (35′ Dawid Trzmiel), Artur Duś, Karol Kukla, Sylwester Bienias (58′ Jarosław Piech), Jakub Stabrawa, Jacek Kupiec (60′ Paweł Motak) .

Rezerwowi: Kamil Ćwik, Paweł Motak, Karol Drożdż, Kamil Lekki, Jarosław Piech, Dawid Trzmiel, Jerzy Dymura.

Trener: Bartłomiej Hołyst.
Kierownik drużyny: Jerzy Dymura.

Niedzielne spotkanie nie najlepiej ułożyło się dla gości z Muchówki, gdyż już w 3 minucie meczu z powodu urazu boisko musiał opuścić Maksymilian Jarosz. Cztery minuty później pierwszy strzał w stronę bramki Gabriela Szydłowskiego oddał Igor Uryga, jednak piłka po jego uderzeniu przeleciała nad bramką. W 8 minucie umiejętności bramkarskie golkipera Ceramiki sprawdzał Karol Cieśla, jednak i on nie zdołał znaleźć drogi do siatki.

W 13 minucie pierwszy strzał oddał zawodnik przyjezdnych, a dokładnie Kamil Lekki, jednak piłka po jego uderzeniu przeleciała znacznie obok bramki. Trzy minuty później ponownie dali o sobie znać zawodnicy z Muchówki, tym razem na strzał z dystansu zdecydował się Karol Kukla, jednak i po jego uderzeniu piłka nie miała prawa wpaść do bramki strzeżonej przez Karola Jurkiewicza. W 21 minucie w okolicy pola karne został sfaulowany Dawid Lizak, napastnik Okocimskiego zdecydował się sam wykonać stały fragment gry i bezpośrednim uderzeniem w samo okienko nie dał najmniejszych szans na interwencję golkiperowi z Muchówki, zdobywając tym samym pierwszego gola w meczu.

„Lizu” dał o sobie znać również w 33 minucie, jednak tym razem strzał z dystansu okazał się zbyt niecelny. W 37 minucie Maciej Węgrzyn ładnie zgrał futbolówkę w pole karne do wbiegającego Dawida Lizaka, który tym razem strzałem po ziemi po raz drugi pokonał bramkarza rywali.

W 40 minucie Maciej Węgrzyn mógł mieć na swoim koncie drugą asystę, jednak w strzał Arkadiusza Zuzi po jego podaniu zatrzymał się na słupku. W końcówce pierwszej połowy Okocimski miał jeszcze dwie sytuację, po których mógł pokusić się o podwyższenie rezultatu, niestety uderzenie Sebastiana Paska oraz Arkadiusza Zuzi, nie znalazło drogi do siatki.

Druga odsłona meczu mogła idealnie ułożyć dla gospodarzy, gdyż w 47 minucie na strzał w polu karnym zdecydował się Szymon Kozieł obijając słupek bramki. W 55 minucie po raz trzeci w meczu chciał pokonać bramkarza Dawid Lizak, jednak tym razem lepszy okazał się golkiper Ceramiki wybijając piłkę po za pole karne.  Swojej okazji szukał również Michał Siudut, jednak i jemu nie było dane wpisać się na listę strzelców, gdyż piłka po jego uderzeniu przeleciała nad bramką.

W 60 minucie Jarosław Piech znalazł się w bardzo dobrej sytuacji podbramkowej, niestety zawodnik nie zdołał czysto uderzyć w piłkę, która ostatecznie bezpiecznie wyszła po za plac gry. W 72 minucie zawodnicy Okocimskiego wywalczyli rzut rożny. Stały fragment gry wykonał Igor Martyna, dośrodkowując piłkę w pole karny, w którym na strzał z przewrotki zdecydował się Kacper Sowa, posyłając futbolówkę nad poprzeczką.

W 75 minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się kapitan zespołu Michał Zydroń, lecz i on nie znalazł drogi do bramki. Dwie minuty później ponownie groźnie zrobiło się pod bramką przyjezdnych, gdzie na strzał zdecydował się Dawid Lizak. Piłkę zdołał obronić bramkarz  gości, który wybił futbolówkę wprost pod nogi Szymon Kozieła, którego strzał zablokowali obrońcy z Muchówki wybijając piłkę na rzut rożny.

W 78 minucie wynik spotkania powinien podwyższyć wprowadzony w drugiej połowie Kacper Sowa. Młody zawodnik Okocimskiego zdołał przejąć piłkę, którą prowadził do pola karnego by tam oddać strzał, po którym futbolówka zatrzymała się na słupku. W 85 minucie podopieczni trenera Sebastiana Klimczyka dopięli swego. Wspomniany wyżej Kacper Sowa wykonywał rzut rożny, który dośrodkował piłkę w pole karne, trafiając prost na głowę Jakuba Stabrawę, który po niefortunnej próby wybicia pokonał swojego bramkarza.

Okocimski ostatni cios zadał w 90 minucie meczu, wówczas wynik na 4:0 ustalił Igor Martyna, który pokonał bramkarza po podaniu Szymona Kozieła.