ADV
Powiat TarnowskiWiadomości

Piąte miejsce gminy Wojnicz w konkursie promującym Powszechny Spis Rolny PSR 2020

Główny Urząd Statystyczny wyróżnił gminy o najwyższym odsetku spisanych gospodarstw rolnych w ramach Powszechnego Spisu Rolnego 2020. Wśród nagrodzonych znalazła się gmina Wojnicz.

W poniedziałek, 1 lutego w siedzibie Głównego Urzędu Statystycznego w Krakowie odbyło się wręczenie nagród dla zwycięzców biorących udział w Konkursie Prezesa GUS na gminę o najwyższym odsetku spisanych gospodarstw rolnych w kanale samospisu, organizowanego w ramach promocji Powszechnego Spisu Rolnego PSR 2020. Wśród zwycięzców znalazła się gmina Wojnicz, która za zajęcie piątego miejsca w konkursie otrzymała 6 laptopów, 2 dyski twarde, głośnik bezprzewodowy oraz powerbank. Łączna kwota przyznanych nagród to ponad 10 tys. zł. Gratulacje oraz przyznany sprzęt dla gminy osobiście z rąk Dyrektora Urzędu Statystycznego w Krakowie Agnieszki Szlubowskiej – jako Zastępcy Wojewódzkiego Komisarza Spisowego odebrał Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk – jako Gminny Komisarz Spisowy.

Celem konkursu było włączenie gmin do aktywnego promowania idei samospisu w trakcie trwania Powszechnego Spisu Rolnego 2020, m. in. poprzez działania zwiększające natężenie promocyjne PSR 2020, jego propagowanie, aktywizowanie społeczności lokalnych i zwiększanie świadomości obywateli o obowiązku spisowym.

– Działania promocyjne Powszechnego Spisu Rolnego 2020 przeprowadzone zostały w gminie na szeroką skalę. W ramach kampanii medialnej opracowane zostały liczne artykuły i listy otwarte promujące idę samospisu, które regularnie ukazywały się w prasie lokalnej, na stronie internetowej gminy oraz w mediach społecznościowych. Informacje o spisie przekazane zostały do placówek oświatowych, stowarzyszeń i sołtysów. Dotarły nawet do wszystkich parafiiz naszej gminy. – mówi burmistrz Wojnicza, Tadeusz Bąk – Wysokie miejsce w konkursie tow głównej mierze zasługa pani Agnieszki Dąbroś – pełniącej funkcję Sekretarza Gminy, która była koordynatorem gminnym PSR 2020 i świetnie sprawdziła się w tej roli. Serdecznie jej za to dziękuję. Podziękowania należą się również wszystkim członkom Gminnego Biura Spisowego oraz wszystkim instytucjom, organizacjom oraz osobom, które przyczyniły się do przeprowadzenia promocji samospisu w naszej gminie. – dodaje.

wojnicz.pl

Podobne artykuły

Back to top button