ADV
Wiadomości

Piknik z testowaniem usług ogrodniczych / zdjęcia

W dniu 16 września Vesna zorganizowała piknik na Anczykówce, w miejscu powstającego ogrodu społeczno-terapeutycznego. Podczas pikniku uczestnicy sadzili rabaty kwiatowo – jagodowe, a także sad. Testowali jednocześnie sprzęt do pielęgnacji ogrodów i prezentowali swoje usługi. Po posadzeniu roślin wspólnie degustowali potrawy regionalne i biesiadowali przy ognisku.

Piknik został zorganizowany w ramach projektu pn. „Pielęgnacja ogrodów – nowe usługi Vesny”, w ramach którego stowarzyszenie Vesna testuje możliwości świadczenia nowych usług dla lokalnej społeczności. Z otrzymanego dofinansowania grantowego z Małopolskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej – Subregion Tarnowski, Vesna zakupiła sprzęty do pielęgnacji ogrodów, m.in. kosiarkę, wertykulator, nożyce do cięcia żywopłotów, a także podstawowe narzędzia jak łopaty, grabie, rękawice i odzież ochronną. Do przechowywania sprzętów zakupiono składzik drewniany, narzędziowy, który stanął wśród drzew osady. Mając taki zasób narzędzi organizacja będzie mogła świadczyć usługi na zewnątrz, a także dla powstającego ogrodu społeczno- terapeutycznego, który będzie w kompleksie osady turystycznej.

W czasie pikniku uczestnicy palili ognisko, na którym upiekli kiełbasy, jak również przygotowali tradycyjny biesiadny kociołek. Program artystyczny biesiady prowadził muzyk z zaprzyjaźnionej z Vesną Sidziny Władysław Biedrawa, który przygrywał na akordeonie, trąbce, skrzypcach i gitarze. Kiedy zapadł zmierzch wszyscy uczestnicy w napięciu oczekiwali zapalenia girlandy świetlnej, którą wcześniej męska część uczestników pikniku zamontowała na drzewach. Piknik zintegrował uczestników i pozwolił na zaprezentowanie nowej oferty. Teraz czas na najważniejsze, czyli wdrożenie usług.

Projekt jest realizowany przy wsparciu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014- 2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

IB

Fot. Maciej Mazur

Podobne artykuły

Back to top button