ADV
Powiat TarnowskiWiadomości

Piątek… trudne warunki atmosferyczne, kierowcy uważajcie!

Spadło trochę deszczu i kierowcy zaczęli rozbijać swoje samochody. Tarnowscy policjanci przypominają, że zmieniły się warunki atmosferyczne, które wymuszają na kierowcach zwiększenie uwagi, zmniejszenie prędkości oraz przewidywanie, że na śliskiej, mokrej jezdni przyczepność spada, a droga hamowania znacznie się wydłuża.

Od wczesnych godzin porannych policjanci wydziału ruchu drogowego wzywani są do licznych zdarzeń drogowych, które wystąpiły w mieście, powiecie oraz na tarnowskim odcinku autostrady.

Jednym z pierwszych była kolizja w Pogórskiej Woli. Tutaj kierujący osobowym seatem stracił koncentrację prowadząc swój samochód, ponieważ zainteresował się potrąconą zwierzyną. Zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do kolizji z nadjeżdżającym citroenem. Doszło do zderzenia bocznego pojazdów, które zostały odrzucone poza jezdnię. Na miejscu pojawili się ratownicy medyczni i przewieźli 68-letnią pasażerkę seata do szpitala. Na szczęście nic się kobiecie nie stało i po badaniach opuściła placówkę leczniczą.

W tym samym czasie dyżurny odbiera niepokojące informacje od dyspozytora CPR-u o zgłaszanych kilku kolizjach na tarnowskim odcinku autostrady w kierunku Rzeszowa. Kierowcy zawiadamiali, że na wysokości miejscowości Bielcza, Jasień Brzeski oraz Zaczarnie w barierki energochłonne uderzyły samochody osobowe. Na miejsce wysyłane są patrole ruchu drogowego oraz jednostki straży pożarnej. Okazało się, że jedna osoba, na wysokości miejscowości Zaczarnie, nie może opuścić swojego samochodu, jest zakleszczona w zniszczonym pojeździe. Z pomocą przychodzą strażacy, a policjanci ustalają przebieg tych zdarzeń drogowych. Wszystkie one kwalifikowane są jako kolizje drogowe, a sprawcy zostają ukarani mandatami karnymi. Zniszczone samochody usuwane są przy pomocy holowników.

Padający deszcz nie jest sprzymierzeńcem kierowców, dlatego tarnowscy policjanci apelują o zachowanie dużej ostrożności, opanowania, skupienia uwagi oraz zwiększenia odległości od poprzedzającego pojazdu.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button