ADV
Sport

Pierwsza wygrana szachistów z Borzęcina

Kolejny weekend i kolejny turniej z udziałem młodych szachistów z sekcji szachowej GOK Borzęcin. Tym razem młodzi zawodnicy udali się do Tarnowa by wziąć udział w turnieju szachowym z okazji 10-lecia powstania klubu szachowego KANA Tarnów. Turniej jednak na pewno na długo zapadnie w pamięci. Zwyciężył w nim Karol Curyło, a Janek Koczwara zajął drugie miejsce.

Chłopcy zagrali w grupie B, gdzie prawo startu mieli gracze z rocznika 2011 i młodsi oraz do V kategorii włącznie. Oprócz nich rywalizowali młodzi szachiści z klubu Kana Tarnów, zawodnicy z Tarnowa i okolicznych miejscowości.

– Jest to dla nich bez wątpienia największy sukces z dotychczasowych startów w turniejach. Chłopcom należą się gratulacje a dzisiejszy sukces niech będzie zachętą do dalszej pracy także dla pozostałych zawodników naszej sekcji. Cieszy także fakt z robionych postępów, bo jeszcze na początku roku chłopcy poznawali figury i podstawy szachowe, a dzisiaj już potrafią grać a nawet wygrywać zawody. Dziękuję Panu Jackowi Koczwara za dzisiejszą opiekę podczas turnieju – komentuje Mariusz Urbański, opiekun grupy i trener szachowy.

Kolejne zawody już za tydzień w Wieliczce i tam także nie zabraknie emocji.

Karolowi i Jankowi i ich trenerowi serdecznie gratulujemy!

borzecin.pl

Podobne artykuły

Back to top button