ADV
Wiadomości

Piesi i rowerzyści powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo na ul. Szczepanowskiej

To apel jednego z kierowców, który regularnie dojeżdża do pracy w centrum miasta ulicą Szczepanowską. Szczególnie niebezpieczne są okolice Rancho Pasja – to dosyć wąski i zalesiony odcinek drogi wiodącej do popularnych terenów rekreacyjnych w Lesie Szczepanowskim.

– Apeluję do pieszych którzy spacerują, a szczególnej biegają ulicą Szczepanowską – wielu robi to po pracy, gdy już jest ciemno. Niestety ponad połowa z nich nie ma nawet jakiegokolwiek odblasku, nie mówiąc o latarce czy kamizelce.

Dajcie się zauważyć kierowcom, bo droga jest wąska, a gdy pada deszcz to kierowca jest w stanie dostrzec pieszego dopiero w ostatniej chwili! – pisze do nas nasz stały czytelnik.

Bez odblasków przejażdżka rowerowa lub wieczorny spacer może niestety skończyć się wypadkiem. Im mniejsza widoczność na drodze, tym większe zagrożenie – dlatego warto wyposażyć się w niezbędne odblaski na rower. Ceny odblasków są naprawdę symboliczne, a mnogość rozwiązań stylistycznych, kolorystycznych i technicznych na pewno pozwoli znaleźć coś ciekawego.

Nawet jeśli nie przepadamy za dodatkowymi odblaskami rowerowymi to nie wolno bagatelizować ich znaczenia, szczególnie jeśli sporo jeździmy i spacerujemy po zmroku. W tym przypadku można również zastosować kamizelkę odblaskową. Dobre odblaski do roweru sprawią, że szczególnie z boku będziemy dobrze widoczni dla innych uczestników ruchu.

Warto zadbać o własne bezpieczeństwo!


rowertour.com / IB
Obraz autorstwa Freepik

Podobne artykuły

Back to top button