ADV
Powiat TarnowskiWiadomościWideo
Trending

Zakliczyn – Brzesko. Protest rolników i myśliwych / zdjęcia / video

We wtorek 20 lutego 2024 r. w ponad 200 lokalizacjach w całej Polsce odbyły się po raz kolejny rolnicze protesty. Dziesiątki ciągników rolniczych i samochodów terenowych sparaliżowały Brzesko i najbliższą okolicę. Na trasie przejazdu nie zabrakło również mieszkańców, którzy wspierali swoją obecnością protestujących. Mimo utrudnień, jakie spowodował protest rolnicy i myśliwi spotkali się na ogół ze zrozumieniem lokalnej społeczności.

Rolnicy chcieli zwrócić uwagę unijnych i krajowych decydentów na problemy jakie gnębią tą gałąź gospodarki. Wsparli ich również myśliwi, którym też nie podoba się Zielony Ład.

Zbiórka rolników i myśliwych została zorganizowana na rynku w Zakliczynie, następnie drogą wojewódzką nr 980 dotarli do Jurkowa, by z kolei jadąc drogą krajową 75 dotrzeć do Brzeska. Tutaj miała miejsce główna cześć protestu. Rolnicy przez kilka godzin spowalniali ruchu na obwodnicy Brzeska. Wielokrotnie z minimalną prędkością pokonali trasę od Ronda Św. Jakuba, ul. Popiełuszki, Rondo przy Cirkle K, by zawrócić na Rondzie przy Hotelu „Jaga”.

Mapa natężenia ruchu w Brzesku i na drogach dojazdowych – godz. 10.30 / 20 lutego 2024 r.

blank

Rolnicy na wtorek 20 lutego zapowiadali także blokadę Warszawy, nastąpiła jednak istotna zmiana planów. Wg. najnowszych informacji Marsz Gwiaździsty na Warszawę odbędzie się 27 lutego 2024 r., czyli tydzień później.

IB

Fot. Maciej Mazur

VIDEO

Galeria zdjęć

 

blank

Podobne artykuły

One Comment

  1. Tylko Polski ryż. Zakaz dla sprowadzania bananów, pomarańczy. Czas postawić na polskie rolnictwo.
    Sprowadzanie ryżu z zagranicy spowodowało że nie opłaca się go produkować w Polsce.
    Rolnicy nas karmią dają za darmo jedzenie do sklepów i jeszcze muszą dopłacać.

Back to top button