TOPTOP
Powiat TarnowskiWiadomości

Ukradli z plantacji 90 tui

Pod osłoną nocy wykopywali ozdobne tuje ze szkółki w gminie Żabno. Zostali nakryci przez właściciela plantacji, który powiadomił policjantów. Mundurowi zatrzymali dwóch mieszkańców województwa świętokrzyskiego i przedstawili im zarzut kradzieży ponad 90 tui.

Dwóch mieszkańców powiatu kieleckiego, z zamiarem zakupu kompresora pojawiło się w środowy wieczór na terenie gminy Żabno. Przejeżdżając przez Biskupice Radłowskie zobaczyli położoną tuż przy drodze plantację krzewów. Postanowili skorzystać z okazji i zaopatrzyć się w drzewka, tyle tylko, że nie chcieli za nie płacić. Szczególnie do gustu przypadły im młode tuje. Jeden z nich stanął na czatach, a drugi wyposażony w łopatę zniknął w polu.

Mieli jednak pecha, bo zostali nakryci przez właściciela plantacji, który w tym samym czasie pojawił się na swoim terenie. Zastał on złodzieja wykopującego krzaki, które rabuś pakował do worków. Okazało się, że złodzieje zdążyli ogołocić mu część uprawy, wynosząc ze szkółki 91 tui.

Mężczyzna poprosił o pomoc policjantów z Żabna, a ci zatrzymali 25 i 33-latka. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie mieszkańcy województwa świętokrzyskiego usłyszeli zarzut kradzieży mienia wartego ponad 2200 złotych, tj. o czyn z artykułu 278 kodeksu karnego, który zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.21 krzaków których nie zdążyli wywieźć wróciło do właściciela.

Obecnie śledczy z komisariatu w Żabnie pracują nad odzyskaniem sporej części skradzionych drzewek, które niestety udało się złodziejom wywieźć wcześniej z terenu szkółki.

policja.gov.pl

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast