ADV
ReligiaWiadomości
na czasie

Piesza Pielgrzymka Tarnowska – pierwszy dzień na szlaku / zdjęcia / video

Pielgrzymi zakończyli pierwszy dzień 43. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Zobacz relację z tego dnia oraz galerię zdjęć i video jakie przygotowaliśmy.

W tym roku pielgrzymka rozpoczęła się wyjątkowo w kościele bł. Karoliny w Tarnowie, a nie jak do tej pory w katedrze. Zmiana wymuszona została trwającym remontem placu katedralnego. Mszy św.  przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. Hasło tegorocznej wędrówki brzmi: „Pielgrzymi Nadziei”.

Po Mszy św. pielgrzymi od godz. 8.30 opuszczali plac, począwszy od tarnowskiej „jedynki”. Część A udała się w kierunku Mościc i mostu na Dunajcu w Ostrowie i dalej w kierunku Szczepanowa, a część B – w kierunku Klikowej, Łęgu Tarnowskiego i Zabawy. Obie części zejdą się znów 8. dnia, na Mszy św. w Trzebniowie.

Wśród kilku tysięcy pielgrzymów idzie kilkuset pielgrzymów z dekanatu Szczepanów, Brzesko, oraz Czchów. W ciągu 9 dni mają do pokonania ponad 240 km. Środowa trasa prowadząca m.in. przez Szczepanów liczyła ponad 28 km.

Piesza Pielgrzymka Tarnowska, Dzień 1 [17.08.2025 r.]
Tarnowscy pielgrzymi dotrą do Częstochowy 25 sierpnia.


Foto: Maciej Mazur i Andrzej Gruca
Video: Maciej Mazur & Andrzej Gruca

VIDEO

 

ZDJĘCIA


ZDJĘCIA / Msza Święta oraz wyjście grup (foto: Andrzej Gruca)

blank

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button