ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Pijana matka wiozła dzieci samochodem mając ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu

Policjanci tarnowskiego ruchu drogowego przerwali jazdę na „podwójnym gazie” 35-letniej mieszkance powiatu, która w wydychanym powietrzu miała ponad 2 promile alkoholu, a do tego przewoziło dwoje swoich dzieci w wieku 9 i 12 lat.

W niedzielę rano, po godzinie ósmej, 35-latka wsiadła do swojego samochodu i ruszyła w drogę z dwójką swoich dzieci w wieku 9 i 12 lat. Jadąc drogą wojewódzką 984 w Lisiej Górze, została zatrzymana przez policjantów ruchu drogowego. Policjanci podczas kontroli sprawdzili konieczne dokumenty oraz przeprowadzili badanie trzeźwości. Urządzenie wskazuje na wyświetlaczu wynik dokładnie 1.00 mg/l, tj. ponad 2 promile alkoholu.

Kobieta została zatrzymana w celu wykonanie niezbędnej dokumentacji i przewieziona do komisariatu policji w Tarnowie, celem potwierdzenia wskazań urządzenia przenośnego. Po potwierdzeniu, zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, zostały sporządzone dokumenty, które będą podstawą do wszczęcia postępowania za naruszenie artykułu 178A kodeksu karnego. Musi się ona liczyć z jego konsekwencjami tj. utratą prawa jazdy, zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 3 lat oraz możliwością odbycia kary do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowanie przeprowadzą policjanci z komisariatu przy ul. Narutowicza w Tarnowie. Jej samochód oraz dzieci zostały przekazane osobie wskazanej, która roztoczyła nad nimi opiekę.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button