ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Pistolet maszynowy z czasów wojny odnaleziony podczas remontu domu

Pistolet maszynowy MP-40 produkcji niemieckiej został odnaleziony w opuszczonym domu jednorodzinnym w Biadolinach Radłowskich. Obecny właściciel posesji odnalazł go ukrytego w jednym z pomieszczeń podczas przygotowywania domu do gruntownego remontu.

Mieszkaniec Biadolin Radłowskich, 44-letni właściciel nieruchomości sprzątał dom, w którym od kilkudziesięciu lat nikt nie mieszkał. Ostatni właściciel zmarł w latach 60-tych ubiegłego stulecia i od tamtej pory budynek nie był przez nikogo zamieszkały. W jednym z pomieszczeń gospodarczych przykryty różnego rodzaju mapami odnalazł broń przypominającą tą z czasów zawieruchy wojennej. Policjanci z Komisariatu Policji w Wojniczu, którzy zostali powiadomieni o tym odkryciu, określili to znalezisko jako pistolet maszynowy MP-40 wraz z jednym magazynkiem, bez amunicji produkcji niemieckiej, który był wykorzystywany przez hitlerowców w czasie II wojny światowej. Teraz broń została zabezpieczona do prowadzonego postępowania, które prowadza policjanci z Wojnicza pod nadzorem prokuratury rejonowej.

Przedmiotowa broń, po przeprowadzonym postępowaniu, zgodnie z decyzją prokuratora nadzorującego zostanie przekazana do zbiorów muzealnych lub zostanie zniszczony.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button