ADV
Powiat BocheńskiWiadomości
Trending

Kierujący BMW jechał 134 km/h w obszarze zabudowanym. 24-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące

Kierujący osobowym BMW w Łapanowie tuż przed godziną 23 jechał w terenie zabudowanym 134 km/h, mimo ograniczenia prędkości do 50 km/h. Przekroczenie dozwolonej prędkości o 84 km/h, skończyło się dla niego zatrzymaniem uprawnień na 3 miesiące. 24-latek został także ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł oraz 15 punktami karnymi.

Bezpieczeństwo na drodze jest priorytetem dla funkcjonariuszy bocheńskiej drogówki, stąd w ramach codziennej służby prowadzą oni kontrole przestrzegania dozwolonej prędkości przez kierujących. W ramach takiej kontroli w poniedziałek (10 października br.) w Łapanowie Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego tuż przed godziną 23 namierzyli osobowe BMW. Wykonany przez nich pomiar wskazał 134 km/h przy ograniczeniu obowiązującym w obszarze zabudowanym – tj. 50 km/h. Mundurowi zatrzymali pojazd i wskazali kierującemu powód kontroli. Za powyższe przekroczenie dozwolonej prędkości 24-latek z powiatu wielkiego stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Funkcjonariusze nałożyli też na mężczyznę mandat karny w wysokości 2500 zł i 15 punktów karnych.

Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i poziom ich skutków. Zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pieszym. W przypadku potrąceń, pieszych już nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości, zmniejsza znacząco szanse przeżycia człowieka.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button