ADV
1
Wiadomości

Kolejne dary z Przyborowa i Brzeska dotarły na Ukrainę

Na początku października 2022 r. do Truskawca na Ukrainie trafiła kolejna partia pomocy zgromadzonej w Brzesku i Przyborowie. Znalazły się tam środki czystości, ubrania, artykuły dziecięce, karimaty i wiele potrzebnych rzeczy, które trafiły do osób przesiedlonych z terenów objętych działaniami wojennymi. Część pomocy trafiła także do Chmielnickiego, a stamtąd do żołnierzy na froncie.

Truskawiec to miejscowość uzdrowiskowa w obwodzie lwowskim, około 50 km od granicy z Polską.

Transport humanitarny trafi do Truskawca za pośrednictwem Alony. Na początku wojny wraz z bliskimi uciekała z kraju objętego wojną. Swoją bezpieczną przystań znalazła w Przyborowie w Gminie Borzęcin. To nie pierwsza jej akcja związana ze zbiórką i transportem darów dla najbardziej potrzebujących. Teraz cyklicznie organizuje pomoc do miejscowości w pobliżu polsko-ukraińskiej granicy gdzie rozlokowano uchodźców.

– Wszelka pomoc pochodzi z troskliwych serc Polaków, którzy razem z nami dążą do jak najszybszego zakończenia wojny i wierzą w nasze zwycięstwo – napisała na swoim profilu Alony.

Pomoc płynąca z Polski jest doceniana przez przedstawicieli lokalnych władz samorządowych.

– Serdeczne podziękowania dla Alony za pomoc od pierwszych dni wojny, za wielokrotne zorganizowane zbiórki wśród społeczności Brzeska i Przyborowa oraz udzielenie różnorodnej pomocy dla naszych najmłodszych mieszkańców truskawieckiej społeczności oraz naszych żołnierzy – mówi Sekretarz Rady Miasta Truskawiec Natalia Ponomarenko.

Jeżeli jesteście chętni by pomoc – skontaktujcie się z Marcinem Tomalą z Przyborowa, która stara się wesprzeć organizację akcji pomocowej. Znajdziecie go na facebooku (Marcin Tomala) <==

Aktualnie Marcin wraz Oleną i wieloma wolontariuszami organizują zbiórkę darów które w kolejnym transporcie trafią na Ukrainę.

Najbardziej potrzebne są:
– żywność długoterminowa: m.in.: konserwy, produkty mączne, kasza, ryż, słodycze.
– środki czystości i higieny osobistej: m.in.: mydła, szampony, podpaski, pieluchy.
– śpiwory, odzież zimowa, polary.

Za wszelką pomoc jesteśmy ogromnie wdzięczni!

IB

Podobne artykuły

Back to top button