ADV
Kultura

Życie w drobinach zamknięte – wieczór poetycki Agaty Podłęckiej

W pierwszych dniach października brzeska biblioteka oraz Agata Podłęcka – poetka, nauczycielka i animatorka – zaprosili na wieczór poetycki „Życie w drobinach zamknięte” wpisujący się w obchody 11. Miesiąca Papieskiego. Spotkaniu towarzyszyła także mini-wystawa fotografii ukazujących różnego rodzaju „drobiny”, nad którymi warto się pochylić i poświęcić im chwilę kontemplacji.

Galeria zdjęć <==

Prezentowana poezja, piosenki oraz fotografie koncentrowały się wokół drobnych rzeczy i zwyczajnych sytuacji, o których zwykle nie myślimy wiele, a w których dostrzec można piękno i harmonię świata. To w drobinach codzienności kryje się to, co najważniejsze. Tym przesłaniem poetka nawiązywała do osoby i nauki św. Jan Paweł II, który uczył dostrzegać obecność Boga w małych rzeczach – codzienności, przyrodzie, drugim człowieku.

Agacie Podłęckiej towarzyszyła młodzież z Grupy Teatralnej GT z parafii Miłosierdzia Bożego oraz koła Stonoga działającej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzesku, a także przyjaciele. Dzięki nim spotkanie poetyckie stało się prawdziwą uczą artystycznych doznań. Oprócz deklamowania wierszy przez samą autorkę, a także młodzież oraz przyjaciół, nie zabrakło też piosenek i muzyki, zarówno we wspólnym wykonaniu, jak i przez solistów. Całości dopełniała jesienna dekoracja, pełna drobin ze świata natury, nad którymi można było przystanąć z zachwytem.

Regionalne Centrum Kulturalno-Biblioteczne, w którym mieści się Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna nosi imię Jana Pawła II. Co roku październik biblioteka poświęca temu patronowi. W tym czasie organizowane są różnorodne imprezy: wystawy, prelekcje, spotkania, koncerty, konkursy. Przypominają one osobę i dzieło papieża Polaka.

W październiku 2022 roku w ramach Miesiąca Papieskiego oprócz wieczorku poetyckiego z Agatą Podłęcką biblioteka przygotowała także: spotkanie z Elizą Piotrowską, autorką książek z serii „Święci uśmiechnięci” w Brzesku oraz Filii w Porębie Spytkowskiej, głośne czytanie dla dzieci przedszkolnych, występ słowno-muzyczny „Przedszkolaki Janowi Pawłowi II” w wykonaniu dzieci z Publicznego Przedszkola nr 10 z Oddziałem Integracyjnym im. Jana Pawła II w Brzesku. Przez cały październik obok Oddziału dla Dzieci eksponowana jest także wystawa „Jan Paweł II w oczach dzieci i młodzieży” prezentująca prace laureatów konkursów plastycznych poświęconych papieżowi z ubiegłych lat.

PiMBP w Brzesku

blank

Podobne artykuły

Back to top button