ADV
EdukacjaKultura

Ferie z brzeska biblioteką – podsumowanie / zdjęcia

Ferie już za nami. Jak co roku Oddział dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku na ten czas przygotował zajęcia i warsztaty dla swoich małych czytelników. Celem naszych działań było zagospodarowanie w ciekawy sposób czasu wolnego dzieciom, a także dostarczenie czytelnikom miłych wrażeń z uczestnictwa w imprezach bibliotecznych.

Galeria zdjęć <==

Ferie w tym roku rozpoczęliśmy dorocznym Karnawałowym Balem Przebierańców. Zabawę dzieciom umiliła Pani Ewa Budzik z Muzyczny Zakątek Funny Bunny, która poprowadziła pierwszą część imprezy. Następnie przebojową zabawę zapewnił Pan Krzysztof Szydłowski wraz z córką Jagodą Szydłowską – Berry Blue Vocal Mix DJ.

Przygotowane przez bibliotekarki z Oddziału dla Dzieci zajęcia pod hasłem „Ferie pełne emocji” każdego dnia inspirowane były inną tematyką, tak by każdy z uczestników znalazł dla siebie coś interesującego. W Bibliotece w lutym eksponowana jest wystawa, która powstała na kanwie książki „Co robią uczucia”, w oparciu o nią przeprowadzone były pierwsze zajęcia feryjne. Część zajęć oparta była o kalendarz świąt nietypowych. Podczas ferii wypadały między innymi: Walentynki, Dzień Hipopotama, Dzień Listonosza i Doręczyciela przesyłek pocztowych, Dzień Kota, Dzień Przewodnika Turystycznego oraz Dzień Myśli Braterskiej. Te nieoczywiste święta stały się inspiracją do przygotowania ciekawych zajęć dla dzieci podczas, których przygotowane były prezentacje multimedialne, kreatywne zajęcia plastyczne, wesołe zabawy ruchowe oraz gry, quizy i konkursy. W związku z wypadającym 16 lutego dniem Listonoszy udaliśmy się na Pocztę, gdzie kierownik urzędu Stanisław Żurek pokazał nam jak wygląda praca z drugiej strony okienka. Podczas ferii spotykaliśmy się również z ciekawymi ludźmi. Gościli u nas Pan Łukasz Kornaś przewodnik beskidzki i pilot wycieczek, który swoją pasją do gór starał się zarazić uczestników naszych ferii. Następnym gościem był podharcmistrz Szymon Opoka, który wraz z druhną Hanią zabrał dzieci w ciekawą opowieść o harcerstwie. Spotkania urozmaiciła również Pani Ewa Budzik z Muzyczny Zakątek Funny Bunny, która poprowadziła umuzykalniające zajęcia. Dzięki uprzejmości Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku uczestnicy ferii mogli eksperymentować w Strefie Odkrywania Wyobraźni i Aktywności Sowa, a także relaksować się na filmie w sali kinowej.

Łącznie w zajęciach organizowanych podczas ferii przez Oddział dla Dzieci uczestniczyło 550 dzieci. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas okaże się miłą zachętą do kolejnych odwiedzin Oddziału dla Dzieci.

PiMBP w Brzesku

Podobne artykuły

Back to top button