ADV
blank
Powiat BocheńskiWiadomości
Trending

Pocisk artyleryjski z II wojny światowej znaleziony podczas prac ziemnych

28 grudnia br. w miejscowości Bogucice podczas prowadzonych prac ziemnych, 49-letni mieszkaniec odnalazł przedmiot przypominający niewybuch. Skierowany na miejsce funkcjonariusz grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego potwierdził, że jest to pocisk artyleryjski z okresu II wojny światowej. Niewybuch został zabezpieczony i usunięty.

W środę (tj. 28 grudnia br.) do Komendy Powiatowej Policji w Bochni wpłynęło zawiadomienie z Bogucic. Tuż po godzinie 15, 49-letni mieszkaniec tej miejscowości poinformował oficera dyżurnego, że podczas prowadzonych prac ziemnych odnalazł przedmiot przypominający niewybuch. Na miejsce został skierowany policyjny patrol wraz z funkcjonariuszem grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który potwierdził, że to niewybuch mający 50 cm długości i 15 cm średnicy to pocisk artyleryjski z okresu II wojny światowej. Oficer dyżurny informację o odnalezionym przedmiocie i konieczności jego usunięcia przekazał Jednostce Wojskowej w Krakowie. Do chwili przyjazdu patrolu saperów, miejsce odnalezienia pocisku zostało zabezpieczone przed dostępem osób postronnych przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

Pamiętajmy, że niewłaściwe obchodzenie się z niewybuchem tj. dotykanie, rozkręcanie, przenoszenie w inne miejsce czy rzucanie jest realnym niebezpieczeństwem. Niezachowanie właściwych środków bezpieczeństwa może doprowadzić do utraty zdrowia lub życia. Nigdy nie pozbywajmy się takich przedmiotów we własnym zakresie. Jeśli mamy podejrzenie, że znaleziony przedmiot może być niewybuchem należy niezwłocznie w sposób wyraźny oznaczyć miejsce znalezienia przedmiotu, zabezpieczyć je przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie przekazać informację o znalezisku Policji.

blank

policja.gov.pl

blank

Podobne artykuły

Back to top button